Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Drugie życie dla choinki

Drugie życie dla choinki

Drugie życie dla choinki

Jak mówi stare Polskie przysłowie święta, święta i po świętach. Brzuchy najedzone prezenty odpakowane, powoli magia świąt zanika i rodzi się pytanie co zrobić z świątecznym drzewkiem? Mamy dla Was kilka propozycji.

Jeśli była to choinka sztuczna najlepszym wyborem będzie po prostu schować na przyszły rok lub spróbować dać jej drugie życie w innym domu.

W przypadku choinek żywych sprawa wygląda nieco inaczej. Drzewko w donicy, które zostało w niej wyhodowane przy odpowiedniej pielęgnacji  może w niej zostać do kolejnych świąt ale można również przesadzić je do ogrodu. Najlepiej robić to wiosną. Należy przy tym pamiętać, że drzewko które nie było uprawiane w donicy ma przycięty system korzeniowy przez co najprawdopodobniej nie przyjmie się w nowym otoczeniu.

Gałązki z choinki mogą posłużyć  jako ochrona przeciwmrozowa dla innych roślin.

Mniejsze fragmenty jak również igły mogą trafić na kompost gdzie będzie można go później stosować jako ściółkę lub nawóz.

Jeśli zależy Ci na owadach potnij całe drzewko, a ścinki ułóż w stos, w którym sobie zamieszkają.

Mamy nadzieję, że podobał się wam cykl postów związanych z świątecznymi drzewkami. Zachęcamy do obserwowania naszych mediów społecznościowych jak również EkoMałopolska dla klimatu.

Jak mówi stare Polskie przysłowie święta, święta i po świętach. Brzuchy najedzone prezenty odpakowane, powoli magia świąt zanika i rodzi się pytanie co zrobić z świątecznym drzewkiem? Mamy dla Was kilka propozycji. Jeśli była to choinka sztuczna najlepszym wyborem będzie po prostu schować na przyszły rok lub spróbować dać jej drugie życie w innym domu. W przypadku choinek żywych sprawa wygląda nieco inaczej. Drzewko w donicy, które zostało w niej wyhodowane przy odpowiedniej pielęgnacji  może w niej zostać do kolejnych świąt ale można również przesadzić je do ogrodu. Najlepiej robić to wiosną. Należy przy tym pamiętać, że drzewko które nie było uprawiane w donicy ma przycięty system korzeniowy przez co najprawdopodobniej nie przyjmie się w nowym otoczeniu. Gałązki z choinki mogą posłużyć  jako ochrona przeciwmrozowa dla innych roślin. Mniejsze fragmenty jak również igły mogą trafić na kompost gdzie będzie można go później stosować jako ściółkę lub nawóz. Jeśli zależy Ci na owadach potnij całe drzewko, a ścinki ułóż w stos, w którym sobie zamieszkają. Mamy nadzieję, że podobał się wam cykl postów związanych z świątecznymi drzewkami. Zachęcamy do obserwowania naszych mediów społecznościowych jak również EkoMałopolska dla klimatu.