Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
 1. Drzewo Franciszka - Ekologiczny konkurs dla szkół podstawowych

Drzewo Franciszka - Ekologiczny konkurs dla szkół podstawowych

Drzewo Franciszka - Ekologiczny konkurs dla szkół podstawowych

Organizatorem konkursu jest Fundacja Zakłady Kórnickie. Cel to podniesienie świadomości ekologicznej polskiej młodzieży w oparciu o idee zapisane w Encyklice Laudato Si’ i zaktywizowanie młodych ludzi do prowadzenia działań na rzecz środowiska w swoich gminach, parafiach i najbliższym otoczeniu.

Temat konkursu w roku 2022 to „Szacunek dla życia – szacunek dla środowiska, chrześcijańska droga poprawy stanu środowiska”.

Szkoły będące laureatami pierwszych trzech miejsc oraz wyróżnieni będą zaproszone do zasadzenia Drzewa Franciszka w dniach 4-16 października 2022.

W ramach konkursu wdrażane są szkolne projekty ochrony środowiska (programy edukacyjne, audycje radiowe, serie artykułów prasowych w mediach lokalnych, akcje współdziałania z władzami lokalnymi, festyny edukacyjne, szkolne programy badawcze, działania terenowe, akcje ekologiczne, itp.) realizowane w dowolnie wybranej przez grupę formie, podzielone według następujących obszarów zainteresowania:

 1. Ochrona i kształtowanie zasobów wodnych.
 2. Ochrona ekosystemów i krajobrazów.
 3. Przeciwdziałanie szkodliwym emisjom do atmosfery.
 4. Ochrona różnorodności biologicznej.
 5. Problemy terenów zurbanizowanych.

Kto może złożyć wniosek?

 • Zespoły uczniowskie ze szkół podstawowych, liczące do 10 osób (uczniowie z klas 4-8).
 • Każda szkoła może wytypować tylko 1 zespół.
 • Każdy zespół pracuje pod opieką nauczyciela-opiekuna.

Na co można uzyskać wsparcie? Szkolne projekty ochrony środowiska (programy edukacyjne, audycje radiowe, serie artykułów prasowych w mediach lokalnych, akcje współdziałania z władzami lokalnymi, festyny edukacyjne, szkolne programy badawcze, działania terenowe, akcje ekologiczne, itp.) realizowane w dowolnie wybranej przez grupę formie, podzielone według następujących obszarów zainteresowania:

 • Ochrona i kształtowanie zasobów wodnych.
 • Ochrona ekosystemów i krajobrazów.
 • Przeciwdziałanie szkodliwym emisjom do atmosfery.
 • Ochrona różnorodności biologicznej.
 • Problemy terenów zurbanizowanych.

Termin składania wniosków:

 • nabór ciągły (Zgłoszenia można przesyłać w dowolnym momencie, pamiętając o obowiązku zakończenia projektu do 15 lipca 2022 r.)

Szczegółowe informacje na temat konkursu na Drzewo Franciszka | granty.pl – portal o dotacjach.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Zakłady Kórnickie. Cel to podniesienie świadomości ekologicznej polskiej młodzieży w oparciu o idee zapisane w Encyklice Laudato Si’ i zaktywizowanie młodych ludzi do prowadzenia działań na rzecz środowiska w swoich gminach, parafiach i najbliższym otoczeniu. Temat konkursu w roku 2022 to „Szacunek dla życia – szacunek dla środowiska, chrześcijańska droga poprawy stanu środowiska”. Szkoły będące laureatami pierwszych trzech miejsc oraz wyróżnieni będą zaproszone do zasadzenia Drzewa Franciszka w dniach 4-16 października 2022. W ramach konkursu wdrażane są szkolne projekty ochrony środowiska (programy edukacyjne, audycje radiowe, serie artykułów prasowych w mediach lokalnych, akcje współdziałania z władzami lokalnymi, festyny edukacyjne, szkolne programy badawcze, działania terenowe, akcje ekologiczne, itp.) realizowane w dowolnie wybranej przez grupę formie, podzielone według następujących obszarów zainteresowania: Ochrona i kształtowanie zasobów wodnych. Ochrona ekosystemów i krajobrazów. Przeciwdziałanie szkodliwym emisjom do atmosfery. Ochrona różnorodności biologicznej. Problemy terenów zurbanizowanych. Kto może złożyć wniosek? Zespoły uczniowskie ze szkół podstawowych, liczące do 10 osób (uczniowie z klas 4-8). Każda szkoła może wytypować tylko 1 zespół. Każdy zespół pracuje pod opieką nauczyciela-opiekuna. Na co można uzyskać wsparcie? Szkolne projekty ochrony środowiska (programy edukacyjne, audycje radiowe, serie artykułów prasowych w mediach lokalnych, akcje współdziałania z władzami lokalnymi, festyny edukacyjne, szkolne programy badawcze, działania terenowe, akcje ekologiczne, itp.) realizowane w dowolnie wybranej przez grupę formie, podzielone według następujących obszarów zainteresowania: Ochrona i kształtowanie zasobów wodnych. Ochrona ekosystemów i krajobrazów. Przeciwdziałanie szkodliwym emisjom do atmosfery. Ochrona różnorodności biologicznej. Problemy terenów zurbanizowanych. Termin składania wniosków: nabór ciągły (Zgłoszenia można przesyłać w dowolnym momencie, pamiętając o obowiązku zakończenia projektu do 15 lipca 2022 r.) Szczegółowe informacje na temat konkursu na Drzewo Franciszka | granty.pl – portal o dotacjach.