Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dwóch młodzieżowych posłów ze Szczucina

Dwóch młodzieżowych posłów ze Szczucina

Dwóch młodzieżowych posłów ze Szczucina

Wojewódzki Zespół Organizacyjnych Sejmu Dzieci i Młodzieży powoływany przez Małopolskiego Kuratora Oświaty na podstawie nadesłanych prac, zakwalifikował 41 uczniów z terenu województwa do uczestnictwa w XIV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, zgodnie z przyznawanym dla województwa małopolskiego limitem 41 kandydatów.

W tej liczbie znaleźli się uczniowie z naszego powiatu. Krzysztof Jachym z klasy II LO Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie, który pisał na temat: „Twoje wystąpienie poselskie w sprawie dla Ciebie najważniejszej" i Karol Biskup z klasy I LO również z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie, który wybrał temat „Kryteria, które powinien spełniać kandydat na posła".

Do Kuratorium Oświaty w Krakowie nadesłano 252 prace, w tym 4 ze szkół podstawowych, 210 z gimnazjów, 38 ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego województwa małopolskiego. Zgodnie z art. 3 „Ordynacji wyborczej Sejmu Dzieci i młodzieży" wybory prac dokonano spośród uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Największym powodzeniem cieszył się temat trzeci „Twoje wystąpienie poselskie w sprawie dla Ciebie najważniejszej", na który nadesłano 125 prac. Temat drugi „Kryteria, które powinien spełniać kandydat na posła" wybrało 94 uczniów, a na temat pierwszy – „Poseł wybranym okresie historycznym i współcześnie" prace napisało 3 uczniów.

Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży odbywa się tradycyjnie w Gmachu Sejmu RP w dniu 1 czerwca.

Wojewódzki Zespół Organizacyjnych Sejmu Dzieci i Młodzieży powoływany przez Małopolskiego Kuratora Oświaty na podstawie nadesłanych prac, zakwalifikował 41 uczniów z terenu województwa do uczestnictwa w XIV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, zgodnie z przyznawanym dla województwa małopolskiego limitem 41 kandydatów. W tej liczbie znaleźli się uczniowie z naszego powiatu. Krzysztof Jachym z klasy II LO Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie, który pisał na temat: „Twoje wystąpienie poselskie w sprawie dla Ciebie najważniejszej" i Karol Biskup z klasy I LO również z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie, który wybrał temat „Kryteria, które powinien spełniać kandydat na posła". Do Kuratorium Oświaty w Krakowie nadesłano 252 prace, w tym 4 ze szkół podstawowych, 210 z gimnazjów, 38 ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego województwa małopolskiego. Zgodnie z art. 3 „Ordynacji wyborczej Sejmu Dzieci i młodzieży" wybory prac dokonano spośród uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Największym powodzeniem cieszył się temat trzeci „Twoje wystąpienie poselskie w sprawie dla Ciebie najważniejszej", na który nadesłano 125 prac. Temat drugi „Kryteria, które powinien spełniać kandydat na posła" wybrało 94 uczniów, a na temat pierwszy – „Poseł wybranym okresie historycznym i współcześnie" prace napisało 3 uczniów. Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży odbywa się tradycyjnie w Gmachu Sejmu RP w dniu 1 czerwca.