Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Szkoła Podstawowa nr 2 świętowała podwójny jubileusz

Szkoła Podstawowa nr 2 świętowała podwójny jubileusz

Szkoła Podstawowa nr 2 świętowała podwójny jubileusz

21 maja Szkoła Podstawowa nr 2 Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej miała swoje wielkie święto. Obchodzono uroczyście jubileusz 90-lecia tej szkoły oraz 50-lecie nadanie jej imienia.

Podwójny jubileusz zgromadził dyrekcję szkoły, nauczycieli, uczniów i ich rodziców, absolwentów, a także emerytowanych nauczycieli i pracowników, przyjaciół szkoły, samorządowców, służby mundurowe, księży, a także dyrektorów i kierowników powiatowych i gminnych jednostek organizacyjnych, wśród nich m.in.: Posła na Sejm RP Wiesława Krajewskiego, Starostę Dąbrowskiego Lesława Wieczorka, Przewodniczącą Rady Powiatu Dąbrowskiego Martę Chrabąszcz, Radnego Rady Powiatu Stanisława Początka, Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego wraz z Zastępcą Stanisławem Ryczkiem, p.o. dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Tarnowie Łukasza Drewienkiewicza dyrektora szkoły w latach 1990-1999 Mariana Gajdę.

Uroczystość rozpoczęła się pochodem na Mszę Świętą do kościoła pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Następnie wszyscy udali się na uroczystą akademię do szkoły przy ul. Matejki.

Od zaproszonych gości, na ręce Dyrektor Szkoły Anny Fido popłynęły życzenia oraz gratulacje. Okolicznościowe życzenia złożył również Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek.

W tym tak szczególnym dniu pragniemy złożyć Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom Administracji i Obsługi, Rodzicom serdeczne podziękowania za Waszą pracę, która jest powodem do dumy, ale jednocześnie zobowiązaniem i inspiracją do dalszych działań dydaktyczno-wychowawczych. Uczniom życzymy, aby czas spędzony w Szkole był bogaty w nowe doświadczenia i na długo zapisał się w Waszej pamięci – mówił Starosta Lesław Wieczorek.

Podczas uroczystości poświęcono i otwarto także oddziały przedszkolne i Izbę Pamiątek Historycznych im. Mieczysława Siudzińskiego, przekazanych przez jego zonę Reginę Siudzińską.

Jubileusz uświetnił występ artystyczny w wykonaniu uczniów.

21 maja Szkoła Podstawowa nr 2 Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej miała swoje wielkie święto. Obchodzono uroczyście jubileusz 90-lecia tej szkoły oraz 50-lecie nadanie jej imienia. Podwójny jubileusz zgromadził dyrekcję szkoły, nauczycieli, uczniów i ich rodziców, absolwentów, a także emerytowanych nauczycieli i pracowników, przyjaciół szkoły, samorządowców, służby mundurowe, księży, a także dyrektorów i kierowników powiatowych i gminnych jednostek organizacyjnych, wśród nich m.in.: Posła na Sejm RP Wiesława Krajewskiego, Starostę Dąbrowskiego Lesława Wieczorka, Przewodniczącą Rady Powiatu Dąbrowskiego Martę Chrabąszcz, Radnego Rady Powiatu Stanisława Początka, Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego wraz z Zastępcą Stanisławem Ryczkiem, p.o. dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Tarnowie Łukasza Drewienkiewicza dyrektora szkoły w latach 1990-1999 Mariana Gajdę. Uroczystość rozpoczęła się pochodem na Mszę Świętą do kościoła pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Następnie wszyscy udali się na uroczystą akademię do szkoły przy ul. Matejki. Od zaproszonych gości, na ręce Dyrektor Szkoły Anny Fido popłynęły życzenia oraz gratulacje. Okolicznościowe życzenia złożył również Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek. W tym tak szczególnym dniu pragniemy złożyć Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom Administracji i Obsługi, Rodzicom serdeczne podziękowania za Waszą pracę, która jest powodem do dumy, ale jednocześnie zobowiązaniem i inspiracją do dalszych działań dydaktyczno-wychowawczych. Uczniom życzymy, aby czas spędzony w Szkole był bogaty w nowe doświadczenia i na długo zapisał się w Waszej pamięci – mówił Starosta Lesław Wieczorek. Podczas uroczystości poświęcono i otwarto także oddziały przedszkolne i Izbę Pamiątek Historycznych im. Mieczysława Siudzińskiego, przekazanych przez jego zonę Reginę Siudzińską. Jubileusz uświetnił występ artystyczny w wykonaniu uczniów. fot. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej