Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dwie nowe szkoły w powiecie ?

Dwie nowe szkoły w powiecie ?

Liceum profilowane o specjalności zarządzanie informacją w ZSP nr 1 w Dąbrowie oraz technikum ekonomiczne w ZSP w Szczucinie - to nowe propozycje szkół ponadgimnazjalnych, które od nowego roku szkolnego będą funkcjonować w powiecie dąbrowskim. Powstaną również licea uzupełniające dla absolwentów dwuletnich zasadniczych szkół zawodowych na podbudowie gimnazjum.

Najwięcej, bo 6 oddziałów liceum ogólnokształcącego przygotowuje w nowym roku szkolnym ZSP nr 1 w Dąbrowie. Powstanie tu także liceum profilowane z zarządzania informacją oraz liceum uzupełniające. Dwie klasy LO będzie liczyć również ZSP nr 2, który proponuje ponadto naukę w technikach: ekonomicznym i handlowym oraz w liceach profilowanych: ekonomiczno-administracyjnym i elektronicznym. Ofertę uzupełniają wielozawodowe oddziały szkoły zawodowej, technikum dla dorosłych i liceum uzupełniające.

Absolwenci gimnazjów z Powiśla mają do wyboru również technika: budownictwa, agrobiznesu, ogrodnictwa oraz melioracji i inżynierii środowiska w ZSP w Brniu. Tu ofertę uzupełnia liceum ogólnokształcące, technikum dla dorosłych i zasadnicza szkoła zawodowa z jednym oddziałem specjalnym. W Szczucinie oferta rozszerzona została o technikum ekonomiczne, którego w tym środowisku wcześniej nie było. Ponadto od września będą tu otwarte trzy oddziały liceum ogólnokształcącego, technika: mechaniczne i elektroniczne oraz szkoła zawodowa, liceum dla dorosłych i liceum o profilu usługowo - gospodarczym. (baja)

Źródło: Dziennik Polski

Liceum profilowane o specjalności zarządzanie informacją w ZSP nr 1 w Dąbrowie oraz technikum ekonomiczne w ZSP w Szczucinie - to nowe propozycje szkół ponadgimnazjalnych, które od nowego roku szkolnego będą funkcjonować w powiecie dąbrowskim. Powstaną również licea uzupełniające dla absolwentów dwuletnich zasadniczych szkół zawodowych na podbudowie gimnazjum. Najwięcej, bo 6 oddziałów liceum ogólnokształcącego przygotowuje w nowym roku szkolnym ZSP nr 1 w Dąbrowie. Powstanie tu także liceum profilowane z zarządzania informacją oraz liceum uzupełniające. Dwie klasy LO będzie liczyć również ZSP nr 2, który proponuje ponadto naukę w technikach: ekonomicznym i handlowym oraz w liceach profilowanych: ekonomiczno-administracyjnym i elektronicznym. Ofertę uzupełniają wielozawodowe oddziały szkoły zawodowej, technikum dla dorosłych i liceum uzupełniające. Absolwenci gimnazjów z Powiśla mają do wyboru również technika: budownictwa, agrobiznesu, ogrodnictwa oraz melioracji i inżynierii środowiska w ZSP w Brniu. Tu ofertę uzupełnia liceum ogólnokształcące, technikum dla dorosłych i zasadnicza szkoła zawodowa z jednym oddziałem specjalnym. W Szczucinie oferta rozszerzona została o technikum ekonomiczne, którego w tym środowisku wcześniej nie było. Ponadto od września będą tu otwarte trzy oddziały liceum ogólnokształcącego, technika: mechaniczne i elektroniczne oraz szkoła zawodowa, liceum dla dorosłych i liceum o profilu usługowo - gospodarczym. (baja) Źródło: Dziennik Polski