Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dziś Święto Małopolski

Dziś Święto Małopolski

Dziś Święto Małopolski

10 czerwca obchodzimy Święto Małopolski, które stanowi okazję do wspólnego świętowania oraz wzmacniania więzi mieszkańców naszego regionu.

Święto zostało ustanowione 12 lat temu przez Sejmik Województwa Małopolskiego. Data ta została wybrana dla upamiętnienia innych ważnych rocznic takich jak 30-lecie mszy papieskiej na krakowskich Błoniach, 20-lecie wolnej Polski i 10-lecie Samorządu Regionalnego.

Marszałek Witold Kozłowski w okolicznościowym liście do Małopolan podkreśla, że „dzień 10 czerwca to w kalendarzu małopolskich wydarzeń jedna z najważniejszych dat. Przypadające wtedy Święto Małopolski, osadzone na fundamencie wartości związanych z osobą i dziełem Świętego Jana Pawła II – Patrona Województwa Małopolskiego, służy budowaniu małopolskiej wspólnoty oraz umacnianiu tworzących ją więzi.”

Z okazji Święta Małopolski, w czerwcu, w całym regionie małopolskie instytucje wspólnie z Województwem Małopolskim przygotowały dla mieszkańców regionu szereg atrakcji. Istnieje możliwość wygrania darmowych zaproszeń na koncerty i spektakle organizowane przez Filharmonię Krakowską i Operę Krakowską, które można zdobyć przez cały miesiąc. Wystarczy wejść na www.facebook.com/lubiemalopolske/ i prawidłowo odpowiedzieć na zadane pytania o naszym regionie.

Szczegółowe informacje na temat wydarzeń organizowanych z okazji Święta Małopolski dostępne są na stronie internetowej: https://www.malopolska.pl/dla-mieszkanca/swieto-malopolski-2021

Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach.

 

 

źródło: https://www.malopolska.pl/aktualnosci/samorzad/swieto-malopolski-2021

10 czerwca obchodzimy Święto Małopolski, które stanowi okazję do wspólnego świętowania oraz wzmacniania więzi mieszkańców naszego regionu. Święto zostało ustanowione 12 lat temu przez Sejmik Województwa Małopolskiego. Data ta została wybrana dla upamiętnienia innych ważnych rocznic takich jak 30-lecie mszy papieskiej na krakowskich Błoniach, 20-lecie wolnej Polski i 10-lecie Samorządu Regionalnego. Marszałek Witold Kozłowski w okolicznościowym liście do Małopolan podkreśla, że „dzień 10 czerwca to w kalendarzu małopolskich wydarzeń jedna z najważniejszych dat. Przypadające wtedy Święto Małopolski, osadzone na fundamencie wartości związanych z osobą i dziełem Świętego Jana Pawła II – Patrona Województwa Małopolskiego, służy budowaniu małopolskiej wspólnoty oraz umacnianiu tworzących ją więzi.” Z okazji Święta Małopolski, w czerwcu, w całym regionie małopolskie instytucje wspólnie z Województwem Małopolskim przygotowały dla mieszkańców regionu szereg atrakcji. Istnieje możliwość wygrania darmowych zaproszeń na koncerty i spektakle organizowane przez Filharmonię Krakowską i Operę Krakowską, które można zdobyć przez cały miesiąc. Wystarczy wejść na www.facebook.com/lubiemalopolske/ i prawidłowo odpowiedzieć na zadane pytania o naszym regionie. Szczegółowe informacje na temat wydarzeń organizowanych z okazji Święta Małopolski dostępne są na stronie internetowej: https://www.malopolska.pl/dla-mieszkanca/swieto-malopolski-2021 Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach.   Pliki do pobrania Pobierz plik List Marszałka Witolda Kozłowskiego-Święto Małopolski 2021.pdf   źródło: https://www.malopolska.pl/aktualnosci/samorzad/swieto-malopolski-2021