Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dziś Święto Straży Granicznej

Dziś Święto Straży Granicznej

Dziś Święto Straży Granicznej

Dziś przypada Święto Straży Granicznej, która po raz pierwszy rozpoczęła służbę na granicy Rzeczypospolitej Polskiej 16 maja 1991 roku.

Formacja ta pełni istotną służbę dla bezpieczeństwa naszej Ojczyzny. Jej zadaniem jest ochrona granicy państwowej na lądzie i na morzu, kontrola ruchu granicznego, przeciwdziałanie nielegalnej migracji oraz zwalczanie przestępczości o transgranicznym charakterze.

Od kilku miesięcy funkcjonariusze Straży Granicznej zapewniają zwiększoną obsadę na przejściach granicznych, aby odprawić maksymalną liczbę uchodźców z Ukrainy wjeżdżających do naszego kraju.

Szanowni Państwo
Funkcjonariusze i Pracownicy Cywilni
Straży Granicznej

Z okazji Święta Straży Granicznej
Samorząd Powiatu Dąbrowskiego
składa wszystkim funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom
oraz pracownikom cywilnym Straży Granicznej
najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy szacunku.

Niech pełniona służba
na rzecz ochrony granicy państwowej naszej ojczyzny
będzie dla Was zawsze źródłem dumy i satysfakcji.

Życzymy Państwu zdrowia, wytrwałości w realizacji nowych,
ambitnych zamierzeń oraz wielu sukcesów i pomyślności
zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

 

Krzysztof Bryk
Wicestarosta Dąbrowski

Marta Chrabąszcz
Przewodnicząca Rady
Powiatu Dąbrowskiego
Lesław Wieczorek
Starosta Dąbrowski
Dziś przypada Święto Straży Granicznej, która po raz pierwszy rozpoczęła służbę na granicy Rzeczypospolitej Polskiej 16 maja 1991 roku. Formacja ta pełni istotną służbę dla bezpieczeństwa naszej Ojczyzny. Jej zadaniem jest ochrona granicy państwowej na lądzie i na morzu, kontrola ruchu granicznego, przeciwdziałanie nielegalnej migracji oraz zwalczanie przestępczości o transgranicznym charakterze. Od kilku miesięcy funkcjonariusze Straży Granicznej zapewniają zwiększoną obsadę na przejściach granicznych, aby odprawić maksymalną liczbę uchodźców z Ukrainy wjeżdżających do naszego kraju. Szanowni Państwo Funkcjonariusze i Pracownicy Cywilni Straży Granicznej Z okazji Święta Straży Granicznej Samorząd Powiatu Dąbrowskiego składa wszystkim funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym Straży Granicznej najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy szacunku. Niech pełniona służba na rzecz ochrony granicy państwowej naszej ojczyzny będzie dla Was zawsze źródłem dumy i satysfakcji. Życzymy Państwu zdrowia, wytrwałości w realizacji nowych, ambitnych zamierzeń oraz wielu sukcesów i pomyślności zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.   Krzysztof Bryk Wicestarosta Dąbrowski Marta ChrabąszczPrzewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego Lesław WieczorekStarosta Dąbrowski