Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dziś Światowy Dzień bez Tytoniu

Dziś Światowy Dzień bez Tytoniu

Dziś Światowy Dzień bez Tytoniu

31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Tytoniu. Święto to obchodzone jest od trzydziestu pięciu lat, z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia. Jego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na skutki zdrowotne, społeczne, ekonomiczne i środowiskowe palenia papierosów oraz upowszechnianie wiedzy o chorobach związanych z paleniem papierosów. Hasło tegorocznej kampanii brzmi: „Tytoń: zagrożenie dla naszego środowiska”. Obchodzone święto ma nam uzmysłowić, że przemysł tytoniowy wywołuje negatywny wpływ na środowisko na każdym etapie produkcji i dystrybucji wyrobów tytoniowych. Światowa Organizacja Zdrowia oszacowała, że do produkcji papierosów dotychczas:

  • ścięto 600 mln drzew,
  • wyprodukowano 84 mln ton CO2,
  • zużyto 22 mld ton wody.

Powyższe liczby pokazują jak wielkie szkody wyrządza przemysł tytoniowy dla naszego środowiska i przyrody. Oczywiście papierosy nie wyrządzają tylko szkód środowiskowych, ale także przede wszystkim zagrażają bezpośrednio zdrowiu każdego palacza i osób z jego otoczenia.

Według statystyk WHO, każdego roku około 6 milionów osób umiera z powodu palenia papierosów. Używanie tytoniu stanowi zagrożenie dla każdej osoby, niezależnie od płci, wieku, rasy, pochodzenia kulturowego czy edukacji.

Jeżeli nam na zdrowiu naszym i naszych najbliższych, a także na otaczającym nas środowisku zerwijmy z nałogiem i zadbajmy o świeże powietrze wokół nas.

Wszelkie informacje oraz materiały kampanijne są dostępne na stronie WHO.

31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Tytoniu. Święto to obchodzone jest od trzydziestu pięciu lat, z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia. Jego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na skutki zdrowotne, społeczne, ekonomiczne i środowiskowe palenia papierosów oraz upowszechnianie wiedzy o chorobach związanych z paleniem papierosów. Hasło tegorocznej kampanii brzmi: „Tytoń: zagrożenie dla naszego środowiska”. Obchodzone święto ma nam uzmysłowić, że przemysł tytoniowy wywołuje negatywny wpływ na środowisko na każdym etapie produkcji i dystrybucji wyrobów tytoniowych. Światowa Organizacja Zdrowia oszacowała, że do produkcji papierosów dotychczas: ścięto 600 mln drzew, wyprodukowano 84 mln ton CO2, zużyto 22 mld ton wody. Powyższe liczby pokazują jak wielkie szkody wyrządza przemysł tytoniowy dla naszego środowiska i przyrody. Oczywiście papierosy nie wyrządzają tylko szkód środowiskowych, ale także przede wszystkim zagrażają bezpośrednio zdrowiu każdego palacza i osób z jego otoczenia. Według statystyk WHO, każdego roku około 6 milionów osób umiera z powodu palenia papierosów. Używanie tytoniu stanowi zagrożenie dla każdej osoby, niezależnie od płci, wieku, rasy, pochodzenia kulturowego czy edukacji. Jeżeli nam na zdrowiu naszym i naszych najbliższych, a także na otaczającym nas środowisku zerwijmy z nałogiem i zadbajmy o świeże powietrze wokół nas. Wszelkie informacje oraz materiały kampanijne są dostępne na stronie WHO.