Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dziś Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Dziś Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Dziś Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

W dniu dzisiejszym po raz 25 na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Bardziej niż kiedykolwiek, w czasach, gdy wszystkie szkoły, biblioteki, antykwariaty, kawiarenki na całym świecie są nie czynne, a ludzie pozostają zamknięci w swoich domach i mieszkaniach, moc książek powinna być wykorzystywana do walki z panującą od kilku tygodni izolacją, poszerzania horyzontów, stymulowania naszych umysłów i kreatywności.

W Dniu Książki zachęcamy by pochylić się w domowym zaciszu nad dobrą książką, a także sięgnąć po publikacje o historii i kulturze naszego regionu.

Dobra i ciekawa pozycja może być niejednokrotnie ucieczką od rzeczywistości i podróżą po krainie fantazji. Książka to cenne źródło wiedzy, motor do refleksji a nawet przyczyna zmian w naszym postępowaniu i codziennym zmaganiu się z teraźniejszością. Przewracanie strony za stroną i czas spędzony nad nią przede wszystkim rozwija naszą wyobraźnię, powiększa zasób słów, pozwala operować zwrotami, których nigdy dotąd nie używaliśmy.

W dniu dzisiejszym po raz 25 na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Bardziej niż kiedykolwiek, w czasach, gdy wszystkie szkoły, biblioteki, antykwariaty, kawiarenki na całym świecie są nie czynne, a ludzie pozostają zamknięci w swoich domach i mieszkaniach, moc książek powinna być wykorzystywana do walki z panującą od kilku tygodni izolacją, poszerzania horyzontów, stymulowania naszych umysłów i kreatywności. W Dniu Książki zachęcamy by pochylić się w domowym zaciszu nad dobrą książką, a także sięgnąć po publikacje o historii i kulturze naszego regionu. Dobra i ciekawa pozycja może być niejednokrotnie ucieczką od rzeczywistości i podróżą po krainie fantazji. Książka to cenne źródło wiedzy, motor do refleksji a nawet przyczyna zmian w naszym postępowaniu i codziennym zmaganiu się z teraźniejszością. Przewracanie strony za stroną i czas spędzony nad nią przede wszystkim rozwija naszą wyobraźnię, powiększa zasób słów, pozwala operować zwrotami, których nigdy dotąd nie używaliśmy.