Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Green Week - Ostatni Dzwonek dla Klimatu

Green Week - Ostatni Dzwonek dla Klimatu

Green Week - Ostatni Dzwonek dla Klimatu

W całym województwie małopolskim rozpoczęły się działania związane z Zielonym Tygodniem zorganizowanym pod hasłem Ostatni Dzwonek dla Klimatu. Powiat Dąbrowski również aktywnie włączył się w tą akcję. Działając w ramach projektu LIFE w dniach 30-31 maja 2022 roku Doradca ds. Klimatu i Środowiska Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej Lucjan Pasternak zorganizował prelekcje w 6 szkołach powiatu dąbrowskiego. Tematyka zajęć obejmowała zagadnienia proekologiczne i między innymi poruszyła kwestię związane z segregacją odpadów czy marnowaniem żywności.

W warsztatach ekologicznych uczestniczyli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespołu szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespołu Szkół im. W.S. Reymonta w Brniu, Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie, Szkoły Podstawowej w Mędrzechowie oraz Szkoły Podstawowej w Radgoszczy.

Łącznie w zajęciach wzięło udział blisko 120 uczniów!

W całym województwie małopolskim rozpoczęły się działania związane z Zielonym Tygodniem zorganizowanym pod hasłem Ostatni Dzwonek dla Klimatu. Powiat Dąbrowski również aktywnie włączył się w tą akcję. Działając w ramach projektu LIFE w dniach 30-31 maja 2022 roku Doradca ds. Klimatu i Środowiska Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej Lucjan Pasternak zorganizował prelekcje w 6 szkołach powiatu dąbrowskiego. Tematyka zajęć obejmowała zagadnienia proekologiczne i między innymi poruszyła kwestię związane z segregacją odpadów czy marnowaniem żywności. W warsztatach ekologicznych uczestniczyli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespołu szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespołu Szkół im. W.S. Reymonta w Brniu, Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie, Szkoły Podstawowej w Mędrzechowie oraz Szkoły Podstawowej w Radgoszczy. Łącznie w zajęciach wzięło udział blisko 120 uczniów!