Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dziś Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Dziś Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Dziś Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

12 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Święto to jest wyjątkową okazją by wyrazić wdzięczność i wyrazy uznania wszystkim tym, którzy wykonują te zawody, jednocześnie pełniąc szczególną misję na rzecz zdrowia i życia pacjentów.

Obchodzone jest na całym świecie w rocznicę urodzin prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa Florence Nightingale, która w 1860 roku założyła przy szpitalu św. Tomasza w Londynie pierwszą na świecie szkołę pielęgniarską.

Dzień ten ustanowiła Międzynarodowa Rada Pielęgniarek podczas kongresu w Meksyku w 1973 roku.

 

W imieniu Samorządu Powiatu Dąbrowskiego
wszystkim wykonującym zawód
Pielęgniarki, Pielęgniarza oraz Położnej
dziękujemy za odpowiedzialną i ofiarnie
wykonywaną pracę na rzecz naszej lokalnej społeczności,
zwłaszcza w czasie trwającej pandemii koronawiursa.

Składamy również słowa uznania za zaangażowanie i poświęcenie
dla zdrowia i dobra pacjentów oraz nieustanne trwanie przy nich.

Życzymy Wam dużo sił i wytrwałości
podczas codziennych obowiązków.
Niech każdy dzień poświęcony pacjentom daje Wam radość,
satysfakcję i poczucie dobrze spełnionego obowiązku.

Z wyrazami szacunku

Krzysztof Bryk
Wicestarosta Dąbrowski
Marta Chrabąszcz
Przewodnicząca Rady
Powiatu Dąbrowskiego
Lesław Wieczorek
Starosta Dąbrowski

 

12 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Święto to jest wyjątkową okazją by wyrazić wdzięczność i wyrazy uznania wszystkim tym, którzy wykonują te zawody, jednocześnie pełniąc szczególną misję na rzecz zdrowia i życia pacjentów. Obchodzone jest na całym świecie w rocznicę urodzin prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa Florence Nightingale, która w 1860 roku założyła przy szpitalu św. Tomasza w Londynie pierwszą na świecie szkołę pielęgniarską. Dzień ten ustanowiła Międzynarodowa Rada Pielęgniarek podczas kongresu w Meksyku w 1973 roku.   W imieniu Samorządu Powiatu Dąbrowskiego wszystkim wykonującym zawód Pielęgniarki, Pielęgniarza oraz Położnej dziękujemy za odpowiedzialną i ofiarnie wykonywaną pracę na rzecz naszej lokalnej społeczności, zwłaszcza w czasie trwającej pandemii koronawiursa. Składamy również słowa uznania za zaangażowanie i poświęceniedla zdrowia i dobra pacjentów oraz nieustanne trwanie przy nich. Życzymy Wam dużo sił i wytrwałościpodczas codziennych obowiązków. Niech każdy dzień poświęcony pacjentom daje Wam radość, satysfakcję i poczucie dobrze spełnionego obowiązku. Z wyrazami szacunku Krzysztof Bryk Wicestarosta Dąbrowski Marta Chrabąszcz Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego Lesław Wieczorek Starosta Dąbrowski