Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dziś minął termin

Dziś minął termin

Dziś minął termin

Dzisiaj kończy się termin zapłacenia przez Szpital Powiatowy w Dąbrowie Tarnowskiej zaległych należności wobec ZUS-u. Wszystko wskazuje na to, że bank udzieli kredytu, brak jest jednak porozumienia pomiędzy powiatem, a drugim z poręczycieli - samorządem Dąbrowy, co do jego zabezpieczenia. Przypomnijmy, że szpital stara się o kredyt w wysokości 3 mln złotych, z czego 1 mln ma poręczyć samorząd Dąbrowy, co wraz z odsetkami wyniesie 1,4 mln złotych. 

Zabezpieczeniem pozostałej części jest budżet powiatu i majątek szpitala. Wcześniejsze plany zakładały 5,5-milionowy kredyt, jednak w obecnej sytuacji wymagania banku dotyczące zabezpieczeń wzrosły i kredyt musi być niższy. 

Gotówka z kredytu ma zostać przeznaczona właśnie na spłatę najważniejszych należności ZOZ-u. Najwększą kwotę, 1,15 mln złotych, szpital musi zapłacić ZUS-owi. - Prowadzone są rozmowy z dyrekcją zakładu w sprawie przesunięcia terminu płatności o kilka dni. Sprawa uzyskania kredytu jest w toku, mam nadzieję, że zostanie to uwzględnione i unikniemy sytuacji z czerwca, kiedy zablokowane zostało konto i szpital nie miał dostępu do pieniędzy. Nieoficjalnie zakład zgadza się zaczekać jeszcze kilka dni, pisemnego potwierdzenia jeszcze nia mamy - mówi starosta dąbrowski Krzysztof Kaczmarski. 

Starosta ma nadzieję, że w najbliższym czasie uda się sfinalizować rozmowy w samorządem Dąbrowy Tarnowskiej, co umożliwi podpisanie umowy z bankiem. (baja) 

Źródło: Dziennik Polski

Dzisiaj kończy się termin zapłacenia przez Szpital Powiatowy w Dąbrowie Tarnowskiej zaległych należności wobec ZUS-u. Wszystko wskazuje na to, że bank udzieli kredytu, brak jest jednak porozumienia pomiędzy powiatem, a drugim z poręczycieli - samorządem Dąbrowy, co do jego zabezpieczenia. Przypomnijmy, że szpital stara się o kredyt w wysokości 3 mln złotych, z czego 1 mln ma poręczyć samorząd Dąbrowy, co wraz z odsetkami wyniesie 1,4 mln złotych.  Zabezpieczeniem pozostałej części jest budżet powiatu i majątek szpitala. Wcześniejsze plany zakładały 5,5-milionowy kredyt, jednak w obecnej sytuacji wymagania banku dotyczące zabezpieczeń wzrosły i kredyt musi być niższy.  Gotówka z kredytu ma zostać przeznaczona właśnie na spłatę najważniejszych należności ZOZ-u. Najwększą kwotę, 1,15 mln złotych, szpital musi zapłacić ZUS-owi. - Prowadzone są rozmowy z dyrekcją zakładu w sprawie przesunięcia terminu płatności o kilka dni. Sprawa uzyskania kredytu jest w toku, mam nadzieję, że zostanie to uwzględnione i unikniemy sytuacji z czerwca, kiedy zablokowane zostało konto i szpital nie miał dostępu do pieniędzy. Nieoficjalnie zakład zgadza się zaczekać jeszcze kilka dni, pisemnego potwierdzenia jeszcze nia mamy - mówi starosta dąbrowski Krzysztof Kaczmarski.  Starosta ma nadzieję, że w najbliższym czasie uda się sfinalizować rozmowy w samorządem Dąbrowy Tarnowskiej, co umożliwi podpisanie umowy z bankiem. (baja)  Źródło: Dziennik Polski