Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dziś Narodowy Dzień Życia

Dziś Narodowy Dzień Życia

Dziś Narodowy Dzień Życia

24 marca w całej Polsce obchodzimy Narodowy Dzień Życia uchwalony przez Sejm Rzeczypospolitej 27 sierpnia 2004 roku.
Dzień ten jest okazją do "narodowej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych". Sejm podkreślił, że dzień ten powinien być również „motywem solidarności społecznej, zachętą dla wszelkich działań służących wsparciu i ochronie życia”.

W Polsce w 2009 roku powstała Fundacja Narodowego Dnia Życia, organizująca różne kampanie związane z tym dniem. Głównym celem działalności organizacji jest promowanie wartości rodziny we wszystkich jej płaszczyznach. Fundacja poprzez swoje projekty dąży do upowszechniania wiedzy na temat budowania relacji rodzinnych i wprowadzenia rozwiązań prawnych, które umacniają rolę rodziny w społeczeństwie.

Narodowy Dzień Życia nazwą i datą nawiązuje do Światowego Dnia Świętości Życia, obchodzonego corocznie 25 marca, a zainicjowanego przez św. Jana Pawła II.

źródło: https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/kmunikat.xsp?documentId=19090C59EFEB2E0FC125897B004F7027&symbol=M_WYDARZENIA_KOMUNIKAT
24 marca w całej Polsce obchodzimy Narodowy Dzień Życia uchwalony przez Sejm Rzeczypospolitej 27 sierpnia 2004 roku.Dzień ten jest okazją do "narodowej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych". Sejm podkreślił, że dzień ten powinien być również „motywem solidarności społecznej, zachętą dla wszelkich działań służących wsparciu i ochronie życia”. W Polsce w 2009 roku powstała Fundacja Narodowego Dnia Życia, organizująca różne kampanie związane z tym dniem. Głównym celem działalności organizacji jest promowanie wartości rodziny we wszystkich jej płaszczyznach. Fundacja poprzez swoje projekty dąży do upowszechniania wiedzy na temat budowania relacji rodzinnych i wprowadzenia rozwiązań prawnych, które umacniają rolę rodziny w społeczeństwie. Narodowy Dzień Życia nazwą i datą nawiązuje do Światowego Dnia Świętości Życia, obchodzonego corocznie 25 marca, a zainicjowanego przez św. Jana Pawła II. źródło: https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/kmunikat.xsp?documentId=19090C59EFEB2E0FC125897B004F7027&symbol=M_WYDARZENIA_KOMUNIKAT