Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dziś obchodzimy Dzień Dziecka

Dziś obchodzimy Dzień Dziecka

Dziś obchodzimy Dzień Dziecka

1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. To zapewne drugi ulubiony dzień wszystkich dzieciaków obok „mikołajek”. W tym dniu rodzice lub opiekunowie powinni pamiętać o drobnych prezentach i atrakcjach dla swoich pociech, które powinny urozmaicić tę wyjątkową okazję.

Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Głównym celem świętowania tego dnia było upowszechnienie praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych.

Orędownikiem corocznych obchodów Dnia Dziecka jest organizacja International Union for Protection of Childhood, która dąży do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim dzieciom na całym świecie.

 

W imieniu samorządu powiatowego wraz z pracownikami składamy wszystkim dzieciom tym młodszym i tym starszym dużo uśmiechu i radości.

Życzymy Wam spełnienia najskrytszych pragnień i dziecięcych marzeń. Niech każdy dzień zaczyna się i kończy uśmiechem na Waszych buźkach.

Życzymy Wam również beztroskiego dzieciństwa, pożytecznego wykorzystania każdej chwili oraz byście zawsze czuli się bezpiecznie w objęciach bliskich Wam osób.

 

Krzysztof Bryk
Wicestarosta Dąbrowski

Marta Chrabąszcz
Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego

Lesław Wieczorek
Starosta Dąbrowski

 

1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. To zapewne drugi ulubiony dzień wszystkich dzieciaków obok „mikołajek”. W tym dniu rodzice lub opiekunowie powinni pamiętać o drobnych prezentach i atrakcjach dla swoich pociech, które powinny urozmaicić tę wyjątkową okazję. Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Głównym celem świętowania tego dnia było upowszechnienie praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. Orędownikiem corocznych obchodów Dnia Dziecka jest organizacja International Union for Protection of Childhood, która dąży do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim dzieciom na całym świecie.   W imieniu samorządu powiatowego wraz z pracownikami składamy wszystkim dzieciom tym młodszym i tym starszym dużo uśmiechu i radości. Życzymy Wam spełnienia najskrytszych pragnień i dziecięcych marzeń. Niech każdy dzień zaczyna się i kończy uśmiechem na Waszych buźkach. Życzymy Wam również beztroskiego dzieciństwa, pożytecznego wykorzystania każdej chwili oraz byście zawsze czuli się bezpiecznie w objęciach bliskich Wam osób.   Krzysztof Bryk Wicestarosta Dąbrowski Marta ChrabąszczPrzewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego Lesław WieczorekStarosta Dąbrowski