Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dziś obchodzimy Dzień Ojca

Dziś obchodzimy Dzień Ojca

Dziś obchodzimy Dzień Ojca

Od 1965 roku rok rocznie 23 czerwca w Polsce obchodzimy Dzień Ojca. Jest to szczególne święto wyrażające szacunek i wdzięczność za współuczestnictwo w trudzie wychowania dzieci oraz troskę o ich lepsze jutro.

Rodzice dostarczają wzorców w poprawnym wychowaniu dzieci od najmłodszych lat i przygotowują je do wejścia w dorosłe życie. Ojciec w strukturze rodziny ma szczególny charakter – jest głową rodziny, na którym spoczywa zapewnienie bezpieczeństwa całej swojej rodzinie. Tak jak matka ma otaczać swoje dzieci ojcowską opieką, powinien służyć radą, nauczać samodzielności oraz wprowadzać w dorosłe życie.

Pomimo, iż w Polsce Dzień Ojca nie jest tak popularny jak Dzień Matki to i tak jego rola powinna być zauważona i dziś jest ku temu okazja by mu po prostu podziękować za to że jest:

 

W tym szczególnym dniu drodzy Ojcowie
w imieniu samorządu powiatowego
składamy Wam życzenia
zdrowia, pomyślności, wytrwałości
oraz sukcesów zawodowych i osobistych.

Oby ten jak i pozostałe dni przynosiły Wam wiele radości ze swoich dzieci
a one same niech będą dla Was wsparciem oraz powodem do dumy.

 

Krzysztof Bryk
Wicestarosta Dąbrowski

Marta Chrabąszcz
Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego

Lesław Wieczorek
Starosta Dąbrowski

 

Od 1965 roku rok rocznie 23 czerwca w Polsce obchodzimy Dzień Ojca. Jest to szczególne święto wyrażające szacunek i wdzięczność za współuczestnictwo w trudzie wychowania dzieci oraz troskę o ich lepsze jutro. Rodzice dostarczają wzorców w poprawnym wychowaniu dzieci od najmłodszych lat i przygotowują je do wejścia w dorosłe życie. Ojciec w strukturze rodziny ma szczególny charakter – jest głową rodziny, na którym spoczywa zapewnienie bezpieczeństwa całej swojej rodzinie. Tak jak matka ma otaczać swoje dzieci ojcowską opieką, powinien służyć radą, nauczać samodzielności oraz wprowadzać w dorosłe życie. Pomimo, iż w Polsce Dzień Ojca nie jest tak popularny jak Dzień Matki to i tak jego rola powinna być zauważona i dziś jest ku temu okazja by mu po prostu podziękować za to że jest:   W tym szczególnym dniu drodzy Ojcowie w imieniu samorządu powiatowegoskładamy Wam życzenia zdrowia, pomyślności, wytrwałościoraz sukcesów zawodowych i osobistych. Oby ten jak i pozostałe dni przynosiły Wam wiele radości ze swoich dziecia one same niech będą dla Was wsparciem oraz powodem do dumy.   Krzysztof Bryk Wicestarosta Dąbrowski Marta ChrabąszczPrzewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego Lesław WieczorekStarosta Dąbrowski