Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Dzisiaj Kościół katolicki obchodzi Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Jest to obecnie jedno z najważniejszych katolickich świąt. W Polsce Boże Ciało obchodzone jest od średniowiecza, a zostało wprowadzone przez krakowskiego biskupa Nankera w 1320 roku na synodzie w Krakowie.
Zewnętrzną oprawę święta stanowią procesje prowadzone do 4 ołtarzy. Procesyjnie przenoszona jest monstrancja z Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie udzielane jest uroczyste błogosławieństwo sakramentalne.

W stolicy powiatu, Dąbrowie Tarnowskiej, uroczystość Bożego Ciała rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym, którą odprawił Ks. Proboszcz Stanisław Cyran.
Po Mszy Świętej, Procesja Eucharystyczna wyruszyła do czterech ołtarzy polowych przygotowanych przez Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej, Chór Parafialny, Starostwo Powiatowe wraz z Urzędem Skarbowym oraz Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców.

W Procesji Eucharystycznej uczestniczyli: przedstawiciele władz samorządu powiatowego i gminnego wraz z rodzinami, księża, siostry zakonne, lektorzy i ministranci, dzieci w strojach pierwszokomunijnych oraz dzieci w strojach krakowskich sypiące kwiaty, orkiestra Dąbrowskiego Domu Kultury, poczty sztandarowe stowarzyszeń parafialnych, Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców oraz parafianie i goście.
Trasa procesji była zabezpieczona przez Komendę Powiatową Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Dzisiaj Kościół katolicki obchodzi Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Jest to obecnie jedno z najważniejszych katolickich świąt. W Polsce Boże Ciało obchodzone jest od średniowiecza, a zostało wprowadzone przez krakowskiego biskupa Nankera w 1320 roku na synodzie w Krakowie. Zewnętrzną oprawę święta stanowią procesje prowadzone do 4 ołtarzy. Procesyjnie przenoszona jest monstrancja z Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie udzielane jest uroczyste błogosławieństwo sakramentalne. W stolicy powiatu, Dąbrowie Tarnowskiej, uroczystość Bożego Ciała rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym, którą odprawił Ks. Proboszcz Stanisław Cyran. Po Mszy Świętej, Procesja Eucharystyczna wyruszyła do czterech ołtarzy polowych przygotowanych przez Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej, Chór Parafialny, Starostwo Powiatowe wraz z Urzędem Skarbowym oraz Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców. W Procesji Eucharystycznej uczestniczyli: przedstawiciele władz samorządu powiatowego i gminnego wraz z rodzinami, księża, siostry zakonne, lektorzy i ministranci, dzieci w strojach pierwszokomunijnych oraz dzieci w strojach krakowskich sypiące kwiaty, orkiestra Dąbrowskiego Domu Kultury, poczty sztandarowe stowarzyszeń parafialnych, Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców oraz parafianie i goście.Trasa procesji była zabezpieczona przez Komendę Powiatową Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.