Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Działalność Wolontariatu w ZSP nr 2

Działalność Wolontariatu w ZSP nr 2

Działalność Wolontariatu w ZSP nr 2

Od wielu lat w ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej prężnie działa grupa młodzieży, wolontariuszy, którzy swoją bezinteresowną pracą obejmują dzieci z Dąbrowskiego Domu Dziecka, niepełnosprawną młodzież z „Pomocnej Dłoni", chorych z Hospicjum św. Brata Alberta i pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej.

Tradycją stały się nie tylko cotygodniowe odwiedziny w tych placówkach, ale także różne działania, które podejmują z opiekunami - Zofią Rzepecką i Agnieszką Piotrowską-Bukałą –nauczycielkami szkoły.

Przed każdymi świętami młodzież zawozi stroiki świąteczne i upominki dla chorych z Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej. Pieniądze zbierają przez cały rok, organizując różne akcje, jak kiermasz ciasta i sprzedaż kanapek. Włączają się w akcję krwiodawstwa, przygotowując poczęstunek dla honorowych dawców krwi.

31 marca 2011 roku miała miejsce kolejna sprzedaż kanapek a także konkurs i akcja kartek świątecznych.

Młodzież z wolontariatu pragnie także włączyć się w akcję prowadzoną w tej szkole przez ks. Krzysztofa Jaskułkę i klasę II te, polegającą na zbieraniu plastikowych butelek i nakrętek, pomagając w ten sposób młodzieży niepełnosprawnej, którą opiekują się Siostry Szarytki z Tarnowa.

Od wielu lat w ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej prężnie działa grupa młodzieży, wolontariuszy, którzy swoją bezinteresowną pracą obejmują dzieci z Dąbrowskiego Domu Dziecka, niepełnosprawną młodzież z „Pomocnej Dłoni", chorych z Hospicjum św. Brata Alberta i pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej. Tradycją stały się nie tylko cotygodniowe odwiedziny w tych placówkach, ale także różne działania, które podejmują z opiekunami - Zofią Rzepecką i Agnieszką Piotrowską-Bukałą –nauczycielkami szkoły. Przed każdymi świętami młodzież zawozi stroiki świąteczne i upominki dla chorych z Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej. Pieniądze zbierają przez cały rok, organizując różne akcje, jak kiermasz ciasta i sprzedaż kanapek. Włączają się w akcję krwiodawstwa, przygotowując poczęstunek dla honorowych dawców krwi. 31 marca 2011 roku miała miejsce kolejna sprzedaż kanapek a także konkurs i akcja kartek świątecznych. Młodzież z wolontariatu pragnie także włączyć się w akcję prowadzoną w tej szkole przez ks. Krzysztofa Jaskułkę i klasę II te, polegającą na zbieraniu plastikowych butelek i nakrętek, pomagając w ten sposób młodzieży niepełnosprawnej, którą opiekują się Siostry Szarytki z Tarnowa.