Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dzień Świętego Krzysztofa - Dzień Bezpiecznego Kierowcy na terenie powiatu dąbrowskiego

Dzień Świętego Krzysztofa - Dzień Bezpiecznego Kierowcy na terenie powiatu dąbrowskiego

Dzień Świętego Krzysztofa - Dzień Bezpiecznego Kierowcy na terenie powiatu dąbrowskiego

Dzisiaj w ramach Ogólnopolskiego Dnia Bezpiecznego Kierowcy, który obchodzony jest w dniu Świętego Krzysztofa - patrona kierowców, Powiatowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej przeprowadziła akcję skierowaną do zmotoryzowanych użytkowników dróg pn. „Chroń życie na dąbrowskich drogach”.

Z okazji tego święta policjanci nie karali kierujących mandatami, tylko apelowali o bezpieczną jazdę. Natomiast z rąk Starosty Dąbrowskiego Lesława Wieczorka, Wicestarosty Krzysztofa Bryka oraz zaproszonych gości:
- Egzaminatora Nadzorującego MORD w Tarnowie Roberta Dorosza,
- Radnego Rady Powiatu Dąbrowskiego Krzysztofa Kupca,
- Wójta Gminy Mędrzechów Krzysztofa Korca,
- Z-cy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej Krzysztofa Romańskiego otrzymali materiały i gadżety promujące bezpieczną jazdę.

Dzisiejszy dzień był doskonałą okazją, aby dotrzeć do świadomości kierowców i zwrócić im szczególną uwagę na fakt, że bezpieczna i odpowiedzialna jazda przekłada się na mniejszą liczbę wypadków. Dlatego też apelowano do kierowców o przestrzeganie przepisów prawa o ruchu drogowym, o rozwagę, a także o bezpieczną jazdę, szczególnie w wakacje podczas wzmożonego ruchu na drogach.

Przy tej okazji przypominamy o korzystaniu z dróg w sposób rozsądny i bezpieczny, a przede wszystkim:
– przestrzegajmy dozwolonych limitów prędkości,
– pamiętajmy o korzystaniu z pasów bezpieczeństwa i stosowaniu urządzeń zabezpieczających do przewozu dzieci,
– ruszajmy w podróż wypoczęci, a przede wszystkim trzeźwi,
– zadbajmy o prawidłowy stan techniczny naszych pojazdów,
– wyruszając w dłuższą trasę, zaplanujmy sobie przerwy, by móc w czasie podróży zachować właściwą koncentrację.

To czy bezpiecznie dojedziemy do celu w głównej mierze zależy od nas samych. Poprzez naszą postawę za kierownicą przejawiającą się przestrzeganiem przepisów prawa, a także szacunkiem do innych użytkowników ruchu tworzymy kulturę bezpieczeństwa na drogach.
Siadając za kierownicą pojazdu pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za przewożone osoby oraz innych uczestników ruchu.

Dzisiaj w ramach Ogólnopolskiego Dnia Bezpiecznego Kierowcy, który obchodzony jest w dniu Świętego Krzysztofa - patrona kierowców, Powiatowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej przeprowadziła akcję skierowaną do zmotoryzowanych użytkowników dróg pn. „Chroń życie na dąbrowskich drogach”. Z okazji tego święta policjanci nie karali kierujących mandatami, tylko apelowali o bezpieczną jazdę. Natomiast z rąk Starosty Dąbrowskiego Lesława Wieczorka, Wicestarosty Krzysztofa Bryka oraz zaproszonych gości:- Egzaminatora Nadzorującego MORD w Tarnowie Roberta Dorosza,- Radnego Rady Powiatu Dąbrowskiego Krzysztofa Kupca,- Wójta Gminy Mędrzechów Krzysztofa Korca,- Z-cy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej Krzysztofa Romańskiego otrzymali materiały i gadżety promujące bezpieczną jazdę. Dzisiejszy dzień był doskonałą okazją, aby dotrzeć do świadomości kierowców i zwrócić im szczególną uwagę na fakt, że bezpieczna i odpowiedzialna jazda przekłada się na mniejszą liczbę wypadków. Dlatego też apelowano do kierowców o przestrzeganie przepisów prawa o ruchu drogowym, o rozwagę, a także o bezpieczną jazdę, szczególnie w wakacje podczas wzmożonego ruchu na drogach. Przy tej okazji przypominamy o korzystaniu z dróg w sposób rozsądny i bezpieczny, a przede wszystkim:– przestrzegajmy dozwolonych limitów prędkości,– pamiętajmy o korzystaniu z pasów bezpieczeństwa i stosowaniu urządzeń zabezpieczających do przewozu dzieci,– ruszajmy w podróż wypoczęci, a przede wszystkim trzeźwi,– zadbajmy o prawidłowy stan techniczny naszych pojazdów,– wyruszając w dłuższą trasę, zaplanujmy sobie przerwy, by móc w czasie podróży zachować właściwą koncentrację.To czy bezpiecznie dojedziemy do celu w głównej mierze zależy od nas samych. Poprzez naszą postawę za kierownicą przejawiającą się przestrzeganiem przepisów prawa, a także szacunkiem do innych użytkowników ruchu tworzymy kulturę bezpieczeństwa na drogach. Siadając za kierownicą pojazdu pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za przewożone osoby oraz innych uczestników ruchu.