Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dzień Bezpiecznego Internetu w ZSP nr 1

Dzień Bezpiecznego Internetu w ZSP nr 1

 

W tym roku ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej włączyło się w organizację Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI).
Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W ramach DBI w ZSP nr 1 przeprowadzono m.in. lekcje na temat zagrożeń wynikających z rozwoju cywilizacji i sposobów przeciwstawiania się im. Podczas lekcji uczniowie mogli porozmawiać o cyberprzemocy, oszustwach internetowych, uzależnieniach od Internetu oraz niebezpieczeństwach związanych z korzystaniem z portali społecznościowych.
Uczniowie mogli również dowiedzieć się, czym jest zagrożenie prywatności i jak chronić swoje dane personalne w sieci.

Na lekcji "Bezpieczeństwo w sieci" przedstawione zostały metody sprawdzania wiarygodności stron, które wymagają podania adresu, numeru telefonu, czy numeru konta. Młodzież poznała, jakie mogą być skutki wykorzystania tych danych przez innych użytkowników sieci.
Uczniowie podczas obchodów nie tylko poznawali zagrożenia związane z Internetem, ale również zasady zachowania w sieci. Celem przedstawienia net-etykiety było uświadomienie młodzieży, że jako użytkownicy Internetu nie powinni być zagrożeniem dla innych.
Przygotowana została gazetka ścienna promująca zasady etyki komputerowej.


Inicjatorem DBI była dyrektor szkoły Marta Chrabąszcz, głównym koordynatorem nauczyciel informatyki i teoretycznych przedmiotów zawodowych Anna Gumułka.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu „Safer Internet". Głównym partnerem DBI2011 jest Fundacja Orange.

 

 

  W tym roku ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej włączyło się w organizację Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI).Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W ramach DBI w ZSP nr 1 przeprowadzono m.in. lekcje na temat zagrożeń wynikających z rozwoju cywilizacji i sposobów przeciwstawiania się im. Podczas lekcji uczniowie mogli porozmawiać o cyberprzemocy, oszustwach internetowych, uzależnieniach od Internetu oraz niebezpieczeństwach związanych z korzystaniem z portali społecznościowych.Uczniowie mogli również dowiedzieć się, czym jest zagrożenie prywatności i jak chronić swoje dane personalne w sieci. Na lekcji "Bezpieczeństwo w sieci" przedstawione zostały metody sprawdzania wiarygodności stron, które wymagają podania adresu, numeru telefonu, czy numeru konta. Młodzież poznała, jakie mogą być skutki wykorzystania tych danych przez innych użytkowników sieci.Uczniowie podczas obchodów nie tylko poznawali zagrożenia związane z Internetem, ale również zasady zachowania w sieci. Celem przedstawienia net-etykiety było uświadomienie młodzieży, że jako użytkownicy Internetu nie powinni być zagrożeniem dla innych.Przygotowana została gazetka ścienna promująca zasady etyki komputerowej. Inicjatorem DBI była dyrektor szkoły Marta Chrabąszcz, głównym koordynatorem nauczyciel informatyki i teoretycznych przedmiotów zawodowych Anna Gumułka. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu „Safer Internet". Głównym partnerem DBI2011 jest Fundacja Orange.