1. "Dzień Bibliotekarza" w Brniu

"Dzień Bibliotekarza" w Brniu

7 maja br. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Brniu odbyło się spotkanie bibliotekarzy Powiatu Dąbrowskiego z okazji Dnia Bibliotekarza. W spotkaniu z bibliotekarzami z Powiatu Dąbrowskiego udział wzięli m.in. Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera, Zastępca Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Marek Minorczyk, Radny Powiatu Dąbrowskiego – Przewodniczacy Komisji Edukacji i Polityki Społecznej Krzysztof Bryk, Dyrektor ZSP w Brniu Jarosław Boryczka, Sekretarz Gminy Olesno Janusz Plata. Wicestarosta Robert Pantera w swoim wystapieniu wyraził wdzięczność za trud pracy włożony w upowszechnianie czytelnictwa.  W imieniu Samorządu Powiatu Dąbrowskiego złożył życzenia wszystkim bibliotekarzom. Podczas spotkania odbyła się dyskusja na temat roli bibliotek w rozwoju potrzeb edukacyjnych, informacyjnych oraz kulturalnych społeczeństwa. Po części oficjalnej zgromadzeni goście udali się do budynku stajni cugowej, aby zwiedzić wystawę prac pokonkursowych laureatów II etapu VII Regionalnego konkursu poświęconego wartościom głoszonym przez świętego Jana Pawła II pn. „Bądź Wielkim”, którego finał odbędzie się 16 maja br.