Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dzień Dziecka w Placówce Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży z Terenu Powiatu Dąbrowskiego

Dzień Dziecka w Placówce Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży z Terenu Powiatu Dąbrowskiego

Dzień Dziecka w Placówce Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży z Terenu Powiatu Dąbrowskiego

2 czerwca 2023 roku Wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży z Terenu Powiatu Dąbrowskiego obchodzili Dzień Dziecka w tarnowskim Fly Parku, gdzie mogli korzystać z szeregu atrakcji m.in. trampolin akrobatycznych,  koszów do wsadów, ściany wspinaczkowej, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami.

Pobyt w parku trampolin sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem. Duża dawka ruchu i sprawdzian swojej sprawności sprawiły młodzieży dużą radość. Zabawa, zakończona obiadem oraz lodowym deserem, pozytywna energia, pozwoliły na chwilę oderwać się młodzieży od codziennych, szkolnych obowiązków.

Projekt pn. „Placówka Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży z Terenu Powiatu Dąbrowskiego” przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i szkół licealnych z terenu naszego. Realizowany jest przez Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Brniu i współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 -2020, realizowany w ramach 9. Osi Priorytetowej Region spójny społecznie, Działania 9.2 Usługi społeczne i zdrowotne, Poddziałania 9.2.1 Usługi społeczne i zdrowotne w regionie, Typ projektu C. Usługi wsparcia rodziny i systemu pieczy zastępczej.

Zajęcia są bezpłatne i odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00 – 19:00. Zapewnione są również wyżywienie. W ramach zajęć w uczestnicy mogą brać udział w:

  • zajęciach rozwijających kompetencje kluczowe w procesie uczenia się - kompetencja porozumiewania się w języku ojczystym, języku obcym, kompetencji matematycznych i informatycznych,
  • zajęciach rozwijających kompetencje społeczne, obywatelskie, w tym wyjazdowe warsztaty połączone z edukacją ekologiczną na terenie parku narodowego, wyjazdowe warsztaty wiedzy o społeczeństwie w Warszawie,
  • warsztatach w zakresie kreatywnego myślenia i twórczego rozwiązywania problemów
  • warsztatach dla osób zainteresowanych rozwojem osobistym, osób chcących zwiększyć swoją efektywność osobistą, chcących rozwijać swoje kompetencje społeczne,
  • warsztatach z zarządzania budżetem domowym i bycia świadomym konsumentem,
  • warsztatach z zakresu prowadzenia gospodarstwa domowego i zdrowego żywienia,
  • warsztatach z zakresu arteterapii, muzykoterapii, socjoterapii.
2 czerwca 2023 roku Wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży z Terenu Powiatu Dąbrowskiego obchodzili Dzień Dziecka w tarnowskim Fly Parku, gdzie mogli korzystać z szeregu atrakcji m.in. trampolin akrobatycznych,  koszów do wsadów, ściany wspinaczkowej, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Pobyt w parku trampolin sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem. Duża dawka ruchu i sprawdzian swojej sprawności sprawiły młodzieży dużą radość. Zabawa, zakończona obiadem oraz lodowym deserem, pozytywna energia, pozwoliły na chwilę oderwać się młodzieży od codziennych, szkolnych obowiązków. Projekt pn. „Placówka Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży z Terenu Powiatu Dąbrowskiego” przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i szkół licealnych z terenu naszego. Realizowany jest przez Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Brniu i współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 -2020, realizowany w ramach 9. Osi Priorytetowej Region spójny społecznie, Działania 9.2 Usługi społeczne i zdrowotne, Poddziałania 9.2.1 Usługi społeczne i zdrowotne w regionie, Typ projektu C. Usługi wsparcia rodziny i systemu pieczy zastępczej. Zajęcia są bezpłatne i odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00 – 19:00. Zapewnione są również wyżywienie. W ramach zajęć w uczestnicy mogą brać udział w: zajęciach rozwijających kompetencje kluczowe w procesie uczenia się - kompetencja porozumiewania się w języku ojczystym, języku obcym, kompetencji matematycznych i informatycznych, zajęciach rozwijających kompetencje społeczne, obywatelskie, w tym wyjazdowe warsztaty połączone z edukacją ekologiczną na terenie parku narodowego, wyjazdowe warsztaty wiedzy o społeczeństwie w Warszawie, warsztatach w zakresie kreatywnego myślenia i twórczego rozwiązywania problemów warsztatach dla osób zainteresowanych rozwojem osobistym, osób chcących zwiększyć swoją efektywność osobistą, chcących rozwijać swoje kompetencje społeczne, warsztatach z zarządzania budżetem domowym i bycia świadomym konsumentem, warsztatach z zakresu prowadzenia gospodarstwa domowego i zdrowego żywienia, warsztatach z zakresu arteterapii, muzykoterapii, socjoterapii.