1. Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Brniu

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Brniu

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe serduszka wykonane przez uczennice.

W piątek w Zespole Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Brniu odbyła się akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Młodzież przedstawiła montaż słowno – muzyczny związany z 250. rocznicą powstania Komisji Edukacji Narodowej - pierwszej na ziemiach polskich i w Europie centralnej świecka władza oświatowa.   Uroczystość zgromadziła dyrekcję, grono pedagogiczne i uczniów, a także zaproszonych gości: Wicestarostę Dąbrowskiego Krzysztofa Bryka, Wójta Gminy Olesno Witolda Morawca oraz Przedstawiciela Rady Rodziców Łukasza Bzdułę.   Wicestarosta w imieniu samorządu powiatowego przekazał całej społeczności szkolnej okolicznościowe życzenia. Szczególne podziękowanie złożył nauczycielce Barbarze Grzebieniowskiej, w związku z jej przejściem na emeryturę. Wręczył również Nagrodę Starosty Lesława Wieczorka przyznaną Dyrektorowi Szkoły Jarosławowi Boryczce.   Uczestnicy otrzymali pamiątkowe serduszka wykonane przez uczennice.