Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Flagi Rzeczypospolitej. Święto to, ustanowione przez Sejm w 2004 roku, ma być wyrazem szacunku dla symbolu Polski, jakim jest flaga, a także stanowić okazję do propagowania wiedzy o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.

Flaga towarzyszy Polakom zarówno podczas obchodów świąt państwowych, jak i innych uroczystych, ważnych wydarzeń.

Samorząd Powiatu Dąbrowskiego zachęca do uczczenia „biało-czerwonej” poprzez jej wywieszenie na przykład w oknie lub na balkonie swojego mieszkania.

W celu umożliwienia mieszkańcom powiatu włączenia się w obchody tego święta zakupione zostały biało-czerwone flagi, w tym flagi samochodowe, które wraz z flagietkami rozdano w piątek 30 kwietnia 2021 roku petentom Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej oraz chętnym osobom, które zgłosiły się po ich odbiór.

Do uczczenia Święta Flagi zachęca również „Niepodległa" i zaprasza do włączenia się do akcji #mojaflaga. Zrobione zdjęcie flagi można umieścić na mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga. Więcej informacji dostępne na stronie https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/2-maja-wywies-flage/

 

 

2 maja obchodzimy także Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Święto to zostało ustanowione przez Sejm RP w 2002 roku w celu uhonorowania wszystkich Polaków mieszkających poza granicami naszego kraju.

2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Flagi Rzeczypospolitej. Święto to, ustanowione przez Sejm w 2004 roku, ma być wyrazem szacunku dla symbolu Polski, jakim jest flaga, a także stanowić okazję do propagowania wiedzy o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Flaga towarzyszy Polakom zarówno podczas obchodów świąt państwowych, jak i innych uroczystych, ważnych wydarzeń. Samorząd Powiatu Dąbrowskiego zachęca do uczczenia „biało-czerwonej” poprzez jej wywieszenie na przykład w oknie lub na balkonie swojego mieszkania. W celu umożliwienia mieszkańcom powiatu włączenia się w obchody tego święta zakupione zostały biało-czerwone flagi, w tym flagi samochodowe, które wraz z flagietkami rozdano w piątek 30 kwietnia 2021 roku petentom Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej oraz chętnym osobom, które zgłosiły się po ich odbiór. Do uczczenia Święta Flagi zachęca również „Niepodległa" i zaprasza do włączenia się do akcji #mojaflaga. Zrobione zdjęcie flagi można umieścić na mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga. Więcej informacji dostępne na stronie https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/2-maja-wywies-flage/     2 maja obchodzimy także Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Święto to zostało ustanowione przez Sejm RP w 2002 roku w celu uhonorowania wszystkich Polaków mieszkających poza granicami naszego kraju. źródło: www.gov.pl, https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/2-maja-wywies-flage/