Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Flagi Rzeczypospolitej. Święto to, ustanowione przez Sejm w 2004 roku, ma być wyrazem szacunku dla symbolu Polski, jakim jest flaga. To też okazja do propagowania wiedzy o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.

W obliczu toczącej się wojny na Ukrainie, dzisiejsze święto w sposób szczególny uzmysławia nam wartość i symboliczne znaczenie prostego gestu wywieszenia flagi narodowej.

W związku ze Świętem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 231. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3-go Maja w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej od ubiegłego piątku rozdawane są biało-czerwone flagi dla mieszkańców Powiśla i klientów urzędu.
 
Flagi tradycyjne do wywieszenia na drzewcu (dostępne w ograniczonej ilości) będzie można odebrać dziś na Dzienniku Podawczym (pok .1) oraz w Wydziale Komunikacji i Transportu (pok. nr 20) w godzinach pracy urzędu tj. 8:00 – 16:00.
 
Niech ten prosty gest wywieszenia biało – czerwonej polskiej flagi będzie wyrazem naszego patriotyzmu i pamięci o ważnych datach dla naszej ojczyzny.
Zapraszamy także do przesyłania zdjęć wywieszonej przez siebie flagi na adres mailowy: promocja@powiatdabrowski.pl, na profil Powiatu Dąbrowskiego na Facebooku lub na nr tel. 601-456-353 (przesyłając zdjęcie wyrażają Państwo zgodę na jego wykorzystanie w celach promocyjnych Powiatu Dąbrowskiego).
 

Zachęcamy również do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji  „Niepodległa - #mojaflaga”! Wystarczy wywiesić przed domem, w oknie czy w miejscu pracy polską flagę (może być uszyta, kupiona lub zrobiona z papieru), a także zrobić zdjęcia z Biało-Czerwoną i opublikować je w mediach społecznościowych z hasztagiem #mojaflaga i #niepodległa.

Więcej o można przeczytać na oficjalnej stronie akcji: https://edd.nid.pl/aktualnosci/dolacz-do-akcji-niepodlegla-mojaflaga/’

2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Flagi Rzeczypospolitej. Święto to, ustanowione przez Sejm w 2004 roku, ma być wyrazem szacunku dla symbolu Polski, jakim jest flaga. To też okazja do propagowania wiedzy o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. W obliczu toczącej się wojny na Ukrainie, dzisiejsze święto w sposób szczególny uzmysławia nam wartość i symboliczne znaczenie prostego gestu wywieszenia flagi narodowej. W związku ze Świętem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 231. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3-go Maja w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej od ubiegłego piątku rozdawane są biało-czerwone flagi dla mieszkańców Powiśla i klientów urzędu.   Flagi tradycyjne do wywieszenia na drzewcu (dostępne w ograniczonej ilości) będzie można odebrać dziś na Dzienniku Podawczym (pok .1) oraz w Wydziale Komunikacji i Transportu (pok. nr 20) w godzinach pracy urzędu tj. 8:00 – 16:00.   Niech ten prosty gest wywieszenia biało – czerwonej polskiej flagi będzie wyrazem naszego patriotyzmu i pamięci o ważnych datach dla naszej ojczyzny. Zapraszamy także do przesyłania zdjęć wywieszonej przez siebie flagi na adres mailowy: promocja@powiatdabrowski.pl, na profil Powiatu Dąbrowskiego na Facebooku lub na nr tel. 601-456-353 (przesyłając zdjęcie wyrażają Państwo zgodę na jego wykorzystanie w celach promocyjnych Powiatu Dąbrowskiego).   Zachęcamy również do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji  „Niepodległa - #mojaflaga”! Wystarczy wywiesić przed domem, w oknie czy w miejscu pracy polską flagę (może być uszyta, kupiona lub zrobiona z papieru), a także zrobić zdjęcia z Biało-Czerwoną i opublikować je w mediach społecznościowych z hasztagiem #mojaflaga i #niepodległa. Więcej o można przeczytać na oficjalnej stronie akcji: https://edd.nid.pl/aktualnosci/dolacz-do-akcji-niepodlegla-mojaflaga/’