Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Na ulicach, budynkach administracyjnych i domach prywatnych pojawią się biało-czerwone flagi.

To polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku. Wybór dnia 2 maja nie był przypadkowy - chodziło bowiem o podkreślenie obchodów Światowego Dnia Polonii. Senat Rzeczypospolitej Polskiej 20 lutego 2004 roku oficjalnie ustanowił dzień 2 maja Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
W ostatnich latach, powszechne stało się noszenie w tym dniu kokardy narodowej. Zwyczaj ten spopularyzował prezydent Lech Kaczyński. Był kontynuowany przez Bronisława Komorowskiego, a obecnie robi to Andrzej Duda.
Oprócz Polski, święto własnej flagi obchodzi się również w licznych innych krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Argentynie, Finlandii, Turkmenistanie, na Litwie, Ukrainie i w Chinach.

Źródło: pl.wikipedia.org/msmol

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Na ulicach, budynkach administracyjnych i domach prywatnych pojawią się biało-czerwone flagi. To polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku. Wybór dnia 2 maja nie był przypadkowy - chodziło bowiem o podkreślenie obchodów Światowego Dnia Polonii. Senat Rzeczypospolitej Polskiej 20 lutego 2004 roku oficjalnie ustanowił dzień 2 maja Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą. W ostatnich latach, powszechne stało się noszenie w tym dniu kokardy narodowej. Zwyczaj ten spopularyzował prezydent Lech Kaczyński. Był kontynuowany przez Bronisława Komorowskiego, a obecnie robi to Andrzej Duda.Oprócz Polski, święto własnej flagi obchodzi się również w licznych innych krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Argentynie, Finlandii, Turkmenistanie, na Litwie, Ukrainie i w Chinach. Źródło: pl.wikipedia.org/msmol