Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dzień Kobiet w kwiecistym Domu Malarek

Dzień Kobiet w kwiecistym Domu Malarek

Dzień Kobiet w kwiecistym Domu Malarek

W Dzień Kobiet, 8 marca br. wzorem lat poprzednich w Domu Malarek w Zalipiu odbyło się uroczyste spotkanie z okazji tego wyjątkowego święta.

W tym roku rewelacyjną zabawę i mnóstwo pozytywnej energii licznie zgromadzonym Paniom i zaproszonym gościom zapewnił ukraiński zespół „Gorizwit".

W instytucji, gdzie pielęgnuje się zalipiańskie tradycje, bardzo licznie zgromadzili się zaproszeni goście i mieszkanki Powiśla, m.in.: Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski wraz z małżonką, Barbara Pobiegło Przewodnicza Rady Powiatu Dąbrowskiego, Witold Morawiec wójt gminy Olesno wraz z małżonką, Wanda Chlastawa dyrektor Domu Malarek wraz z malarkami ośrodka, członkinie Stowarzyszenia KGW Niwki, przedstawicielki jednostek organizacyjnych z terenu powiatu oraz malarki, lokalne artystki i mieszkanki Zalipia.

Tegoroczne spotkanie okolicznościowe zostało zorganizowane przez wójta Witolda Morawca, Dom Malarek w Zalipiu oraz Stowarzyszenie KGW Niwki.

Fotografia z uroczystości

Dobrą zabawę i mnóstwo pozytywnej energii zapewnił ukraiński regionalny zespół „Gorizwit". Grupa ta działa od 10 lat przy niemiecko-ukraińskim Stowarzyszeniu „Ukraiński Świat" w Berlinie. Zespół, który wystąpił na scenie zalipiańskiego Domu Malarek w swoim repertuarze śpiewał radosne piosenki z różnych regionów Ukrainy.

Fotografia z uroczystości

Wszystkich zgromadzonych na Święcie Kobiet, w barwnie ozdobionej w regionalne ornamenty kwiatowe sali, powitała dyrektor Wanda Chlastawa. Podkreśliła również, że sala ta została wyremontowana, a niezwykła malatura w jej wnętrzu to dzieło ich rąk. Wymieniła malarki, które stworzyły poszczególne kwiatowe wzory, według swojego pomysłu, umiejętności i upodobania zgodnie z regionalnym zdobnictwem.

Fotografia z uroczystości

Z najserdeczniejszymi życzeniami do zgromadzonych Pań zwrócił się starosta Tadeusz Kwiatkowski, życząc im wszelkiej pomyślności, radości oraz spełniania najskrytszych marzeń. Drogie Panie, życzę Wam, by Wasza codzienna praca była zawsze dostrzegana i doceniania, a uśmiech na Waszych twarzach pojawiał się codziennie. Niech zadowolenie, poczucie spełnienia i szacunek innych będą zawsze obecne w Waszym życiu - mówił starosta.

Życzenia do Pań w dniu ich święta popłynęły także od wójta Witolda Morawca.

Fotografia z uroczystości

Po koncercie dyrektor Wanda Chlastawa zaprosiła wszystkich na pyszny poczęstunek przygotowany wspólnie przez pracownice Domu Malarek i członkinie Stowarzyszenia KGW Niwki.

mags

W Dzień Kobiet, 8 marca br. wzorem lat poprzednich w Domu Malarek w Zalipiu odbyło się uroczyste spotkanie z okazji tego wyjątkowego święta. W tym roku rewelacyjną zabawę i mnóstwo pozytywnej energii licznie zgromadzonym Paniom i zaproszonym gościom zapewnił ukraiński zespół „Gorizwit". W instytucji, gdzie pielęgnuje się zalipiańskie tradycje, bardzo licznie zgromadzili się zaproszeni goście i mieszkanki Powiśla, m.in.: Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski wraz z małżonką, Barbara Pobiegło Przewodnicza Rady Powiatu Dąbrowskiego, Witold Morawiec wójt gminy Olesno wraz z małżonką, Wanda Chlastawa dyrektor Domu Malarek wraz z malarkami ośrodka, członkinie Stowarzyszenia KGW Niwki, przedstawicielki jednostek organizacyjnych z terenu powiatu oraz malarki, lokalne artystki i mieszkanki Zalipia. Tegoroczne spotkanie okolicznościowe zostało zorganizowane przez wójta Witolda Morawca, Dom Malarek w Zalipiu oraz Stowarzyszenie KGW Niwki. Dobrą zabawę i mnóstwo pozytywnej energii zapewnił ukraiński regionalny zespół „Gorizwit". Grupa ta działa od 10 lat przy niemiecko-ukraińskim Stowarzyszeniu „Ukraiński Świat" w Berlinie. Zespół, który wystąpił na scenie zalipiańskiego Domu Malarek w swoim repertuarze śpiewał radosne piosenki z różnych regionów Ukrainy. Wszystkich zgromadzonych na Święcie Kobiet, w barwnie ozdobionej w regionalne ornamenty kwiatowe sali, powitała dyrektor Wanda Chlastawa. Podkreśliła również, że sala ta została wyremontowana, a niezwykła malatura w jej wnętrzu to dzieło ich rąk. Wymieniła malarki, które stworzyły poszczególne kwiatowe wzory, według swojego pomysłu, umiejętności i upodobania zgodnie z regionalnym zdobnictwem. Z najserdeczniejszymi życzeniami do zgromadzonych Pań zwrócił się starosta Tadeusz Kwiatkowski, życząc im wszelkiej pomyślności, radości oraz spełniania najskrytszych marzeń. Drogie Panie, życzę Wam, by Wasza codzienna praca była zawsze dostrzegana i doceniania, a uśmiech na Waszych twarzach pojawiał się codziennie. Niech zadowolenie, poczucie spełnienia i szacunek innych będą zawsze obecne w Waszym życiu - mówił starosta. Życzenia do Pań w dniu ich święta popłynęły także od wójta Witolda Morawca. Po koncercie dyrektor Wanda Chlastawa zaprosiła wszystkich na pyszny poczęstunek przygotowany wspólnie przez pracownice Domu Malarek i członkinie Stowarzyszenia KGW Niwki. mags