1. Dzień otwarty w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie

29 kwietnia w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie zorganizowano Dzień Otwarty szkoły.  Maj i czerwiec to czas, kiedy uczniowie trzecich klas gimnazjum wybierają szkołę średnią - decydują o tym jak będzie wyglądała ich dalsza edukacja. - PCEiKZ zorganizowało dzień otwarty, aby gimnazjaliści mieli możliwość zobaczenia szkoły, zapoznania się z jej funkcjonowaniem  i tradycjami. Czekaliśmy na naszych gości z  szeroko otwartymi  drzwiami, z uśmiechem,  radością i licznymi niespodziankami. Przybyli bardzo licznie – relacjonują nauczyciele placówki. Gimnazjaliści podczas dni otwartych mieli możliwość zwiedzenia sal dydaktycznych, czekały też na nich niespodzianki. Przygotowano  konkurencje sportowe, pokazy jazdy sprawnościowej i pokazy makijażu. Była również okazja do zaprezentowania swojej wiedzy z różnych dziedzin i wygrania nagród. Dla uczniów gimnazjów przygotowano film prezentujący ofertę edukacyjną szkoły, pokaz tańca oraz koncert szkolnego zespołu muzycznego. Był też poczęstunek i specjalne pokazy: - Największe zainteresowanie wzbudziły  zgromadzone przed budynkiem szkoły: motocykle paralotnia  Hybrydowa Toyota Auris. Uczniowie mogli zapoznać się z zasadami działania, sprawdzić swoje wiadomości na temat nowych technologii, a przede wszystkim zobaczyć ją z bliska i odbyć nią jazdę – opowiadają nauczyciele.