Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dzień otwarty w Zespole Dworsko-Parkowym w Brniu w ramach Małopolskiego Szlaku Ogrodów

Dzień otwarty w Zespole Dworsko-Parkowym w Brniu w ramach Małopolskiego Szlaku Ogrodów

Dzień otwarty w Zespole Dworsko-Parkowym w Brniu w ramach Małopolskiego Szlaku Ogrodów

1 sierpnia 2019 roku w ogrodzie zespołu dworsko-parkowym w Brniu odbyły się dni otwarte w ramach Małopolskiego Szlaku Ogrodów połączone z warsztatami kulinarnymi, które przeprowadziła Mariola Przydział. Kucharka przygotowała m.in. placuszki z cukinii, potrawy na bazie pokrzyw o niepowtarzalnym smaku.

Przybyłym gościom bardzo smakowały zdrowe, ekologiczne i zaskakujące potrawy, które można przyrządzić z produktów rosnących w bliskim otoczeniu. Chętnym została przybliżona historia rodu Konopków, wystawa polonijna oraz ciekawostki dotyczące samego parku.

Pomysł na szlak jako nową atrakcję turystyczną regionu stanowi odpowiedź na rosnące zainteresowanie ogrodami ze strony mieszkańców regionu jak też turystów coraz liczniej i chętniej odwiedzających nasze województwo.

Centrum Polonii - Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu/gd

1 sierpnia 2019 roku w ogrodzie zespołu dworsko-parkowym w Brniu odbyły się dni otwarte w ramach Małopolskiego Szlaku Ogrodów połączone z warsztatami kulinarnymi, które przeprowadziła Mariola Przydział. Kucharka przygotowała m.in. placuszki z cukinii, potrawy na bazie pokrzyw o niepowtarzalnym smaku. Przybyłym gościom bardzo smakowały zdrowe, ekologiczne i zaskakujące potrawy, które można przyrządzić z produktów rosnących w bliskim otoczeniu. Chętnym została przybliżona historia rodu Konopków, wystawa polonijna oraz ciekawostki dotyczące samego parku. Pomysł na szlak jako nową atrakcję turystyczną regionu stanowi odpowiedź na rosnące zainteresowanie ogrodami ze strony mieszkańców regionu jak też turystów coraz liczniej i chętniej odwiedzających nasze województwo. Centrum Polonii - Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu/gd