Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dzień Otwarty w ZSP w Brniu!

Dzień Otwarty w ZSP w Brniu!

Dzień Otwarty w ZSP w Brniu!

21 marca 2012r w ramach promocji szkoły, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu zorganizowali "Dzień Otwarty Szkoły". Impreza ta adresowana była do gimnazjalistów z Powiśla Dąbrowskiego, którzy w roku szkolnym 2012/2013 rozpoczną naukę w szkołach ponadgimnazjalnych.

Do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu przybyli uczniowie wraz z opiekunami z gimnazjów z Dąbrowy Tarnowskiej, Olesna, Mędrzechowa, Woli Żelichowskiej, Gruszowa Wielkiego, Szczucina, Radwana, Podlipia i Borek.

Dzień Otwarty" rozpoczął występ szkolnego zespołu muzycznego w skład którego wchodzą uczniowie technikum budowlanego. O godzinie 9.00 zaproszonych gości, przywitał na sali gimnastycznej dyrektor szkoły Jarosław Boryczka. Dyrektor zapoznał gimnazjalistów z ofertą edukacyjną ZSP w Brniu oraz warunkami i regulaminem rekrutacji. Następnie Pani Lucyna Rusnak, kierownik biura projektu, zapoznała gimnazjalistów z głównymi założeniami projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce" , który jest od 2010 roku realizowany w szkole.

W dniu otwartym uczniowie Technikum oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej zaprezentowali ofertę edukacyjną szkoły w pawilonach wystawowych. Swoją ofertę zaprezentowały: technikum budowlane, technikum inżynierii środowiska i melioracji, technikum agrobiznesu, technikum architektury krajobrazu oraz zasadnicza szkoła zawodowa w zawodzie ogrodnik. Gimnazjaliści mogli uczestniczyć w lekcjach otwartych z: języka angielskiego z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, zajęciach terenowych z geodezji, zajęciach projektowania w programie AUTO-CAD w technikum budowlanym, projektowania z wykorzystaniem programów komputerowych w technikum architektury krajobrazu, doradztwa zawodowego, gdzie uczniowie przygotowali humorystyczną prezentację rozmowy kwalifikacyjnej i tworzenia CV. Z kolei na lekcji z fizyki uczniowie mogli zobaczyć symulację zjawisk fizycznych a w pracowni biologicznej wystawę zwierząt hodowlanych.

Na boisku wielofunkcyjnym oraz w siłowni odbywały się cały czas turnieje sportowe, a na poligonie nauki jazdy uczniowie mogli sprawdzić umiejętności jazdy samochodem osobowym i zobaczyć pokaz udzielania pierwszej pomocy. Zwycięzcy konkursów zostali obdarowani drobnymi nagrodami rzeczowymi.

Na parterze szkoły zaprezentowano kroniki szkolne. Zorganizowano również Wielkanocny Kiermasz Przedświąteczny. Ostatnim akcentem Dnia Otwartego był koncert akustyczny zespołu „Suchy chleb dla konia" ,którego organizatorem było Centrum Polonii w Brniu .

21 marca 2012r w ramach promocji szkoły, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu zorganizowali "Dzień Otwarty Szkoły". Impreza ta adresowana była do gimnazjalistów z Powiśla Dąbrowskiego, którzy w roku szkolnym 2012/2013 rozpoczną naukę w szkołach ponadgimnazjalnych. Do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu przybyli uczniowie wraz z opiekunami z gimnazjów z Dąbrowy Tarnowskiej, Olesna, Mędrzechowa, Woli Żelichowskiej, Gruszowa Wielkiego, Szczucina, Radwana, Podlipia i Borek. Dzień Otwarty" rozpoczął występ szkolnego zespołu muzycznego w skład którego wchodzą uczniowie technikum budowlanego. O godzinie 9.00 zaproszonych gości, przywitał na sali gimnastycznej dyrektor szkoły Jarosław Boryczka. Dyrektor zapoznał gimnazjalistów z ofertą edukacyjną ZSP w Brniu oraz warunkami i regulaminem rekrutacji. Następnie Pani Lucyna Rusnak, kierownik biura projektu, zapoznała gimnazjalistów z głównymi założeniami projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce" , który jest od 2010 roku realizowany w szkole. W dniu otwartym uczniowie Technikum oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej zaprezentowali ofertę edukacyjną szkoły w pawilonach wystawowych. Swoją ofertę zaprezentowały: technikum budowlane, technikum inżynierii środowiska i melioracji, technikum agrobiznesu, technikum architektury krajobrazu oraz zasadnicza szkoła zawodowa w zawodzie ogrodnik. Gimnazjaliści mogli uczestniczyć w lekcjach otwartych z: języka angielskiego z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, zajęciach terenowych z geodezji, zajęciach projektowania w programie AUTO-CAD w technikum budowlanym, projektowania z wykorzystaniem programów komputerowych w technikum architektury krajobrazu, doradztwa zawodowego, gdzie uczniowie przygotowali humorystyczną prezentację rozmowy kwalifikacyjnej i tworzenia CV. Z kolei na lekcji z fizyki uczniowie mogli zobaczyć symulację zjawisk fizycznych a w pracowni biologicznej wystawę zwierząt hodowlanych. Na boisku wielofunkcyjnym oraz w siłowni odbywały się cały czas turnieje sportowe, a na poligonie nauki jazdy uczniowie mogli sprawdzić umiejętności jazdy samochodem osobowym i zobaczyć pokaz udzielania pierwszej pomocy. Zwycięzcy konkursów zostali obdarowani drobnymi nagrodami rzeczowymi. Na parterze szkoły zaprezentowano kroniki szkolne. Zorganizowano również Wielkanocny Kiermasz Przedświąteczny. Ostatnim akcentem Dnia Otwartego był koncert akustyczny zespołu „Suchy chleb dla konia" ,którego organizatorem było Centrum Polonii w Brniu .