Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dzień Pamięci o Holocauście

Dzień Pamięci o Holocauście

Dzień Pamięci o Holocauście

Blisko 50 uczestników wzięło udział w Powiatowych Obchodach XI Dnia Pamięci o Holocauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom Przeciwko Ludzkości, który po raz pierwszy odbył się w Ośrodku Spotkania Kultur – zabytkowej synagodze w Dąbrowie Tarnowskiej.
W tym roku do rywalizacji w czterech konkursach Dnia Pamięci o Holocauście przystąpiło kilkudziesięciu uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Dąbrowy Tarnowskiej i powiatu dąbrowskiego oraz Tarnowa, Żabna, Niecieczy, Łęgu Tarnowskiego. W prezentacjach tanecznych, wokalnych, recytatorskich, które zorganizowano w pięknie odnowionej synagodze, rywalizowało blisko 50 uczestników, w tym duety, zespoły muzyczne i grupy taneczne.
Dni pamięci o Holocauście od 11 lat organizują Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w dąbrowie Tarnowskiej oraz Dąbrowski Dom Kultury. Patronat honorowy objęli nad wydarzeniem starosta dąbrowski i burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej.
WYNIKI KONKURSÓW XI DNIA PAMIĘCI O HOLOKAUŚCIE I PRZECIWDZIAŁANIU ZBRODNIOM PRZECIWKO LUDZKOŚCI

KONKURS RECYTATORSKI
GIMNAZJA:
I miejsce ex aequo – Katarzyna Ryczek (Gruszów Wielki) i Iwona Pudełko (Żabno)
II miejsce ex aequo – Kamil Rodak (nr 2 w DT) i Weronika Kuta (nr 1 w DT)
III miejsce ex aequo – Wojciech Kwapniewski (nr 10 w Tarnowie) i Agnieszka Dorosz (Radwan)
wyróżnienia: Daria Kaczówka (Żabno), Iwona Gładysz (Szczucin) i Jagna Golemo (nr 2 w DT),
SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:
I miejsce ex aequo – Daria Dobek (IV LO w Tarnowie) i Szymon Szczęch (I LO w Tarnowie)
II miejsce ex aequo – Karolina Bartoń (I LO w DT) i Patrycja Wójcik (ZSP nr 2 w DT)
III miejsce ex aequo – Natalia Wilk (IV LO w Tarnowie) i Ewa Bieś (ZSP w Żabnie)
wyróżnienia: Piotr Skowron (ZSP w Brniu), Alina Wiśnicka (ZSP nr 2 w DT) i Karolina Jarosz (ZSP nr 2 w DT).
KONKURS WOKALNY

GIMNAZJA:
I miejsce – Kinga Kopyto (Olesno)
II miejsce ex aequo – Patrycja Chudy (nr 1 w DT) i Agnieszka Walus (nr 1 w DT)
III miejsce ex aequo – Karina Trzepacz (Mędrzechów) i Natalia Cygan (nr 2 w DT)

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:
I miejsce – Karolina Jarosz (ZSP nr 2 w DT)
II miejsce ex aequo – Klaudia Lechowicz z kapelą (ZSP nr 2 w DT) i Maria Pająk (I LO w Tarnowie)
III miejsce – Weronika Woźny (ZSP w Żabnie).

KONKURS TANECZNY
 GIMNAZJA:
I miejsce – „Fuego” (nr 2 w DT)
SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:
I miejsce – „Jerusalem Dance” (ZSP nr 2 w DT)

KONKURS FOTOGRAFICZNY
I miejsce Sylwia Bukiel, Gimn. Olesno
II miejsce Karolina Bukała, Liceum Plastyczne Tarnów, Oliwia Poręba, Gimn. Łęg Tarnowski
III miejsce Anna Chojnowska, Gimn. nr 2 Dąbrowa Tarnowska, Maria Bednarz, ZSP nr 2 Dąbrowa Tarnowska
Wyróżnienia: Katarzyna Szczebak, Gimn. Łęg Tarnowski, Paula Bartecka, Gimn. Nieciecza, Wiktoria Malec, Gimn. Żabno
Źródło: Powiśle Dąbrowskie

Blisko 50 uczestników wzięło udział w Powiatowych Obchodach XI Dnia Pamięci o Holocauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom Przeciwko Ludzkości, który po raz pierwszy odbył się w Ośrodku Spotkania Kultur – zabytkowej synagodze w Dąbrowie Tarnowskiej.W tym roku do rywalizacji w czterech konkursach Dnia Pamięci o Holocauście przystąpiło kilkudziesięciu uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Dąbrowy Tarnowskiej i powiatu dąbrowskiego oraz Tarnowa, Żabna, Niecieczy, Łęgu Tarnowskiego. W prezentacjach tanecznych, wokalnych, recytatorskich, które zorganizowano w pięknie odnowionej synagodze, rywalizowało blisko 50 uczestników, w tym duety, zespoły muzyczne i grupy taneczne.Dni pamięci o Holocauście od 11 lat organizują Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w dąbrowie Tarnowskiej oraz Dąbrowski Dom Kultury. Patronat honorowy objęli nad wydarzeniem starosta dąbrowski i burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej.WYNIKI KONKURSÓW XI DNIA PAMIĘCI O HOLOKAUŚCIE I PRZECIWDZIAŁANIU ZBRODNIOM PRZECIWKO LUDZKOŚCI KONKURS RECYTATORSKIGIMNAZJA:I miejsce ex aequo – Katarzyna Ryczek (Gruszów Wielki) i Iwona Pudełko (Żabno)II miejsce ex aequo – Kamil Rodak (nr 2 w DT) i Weronika Kuta (nr 1 w DT)III miejsce ex aequo – Wojciech Kwapniewski (nr 10 w Tarnowie) i Agnieszka Dorosz (Radwan)wyróżnienia: Daria Kaczówka (Żabno), Iwona Gładysz (Szczucin) i Jagna Golemo (nr 2 w DT),SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:I miejsce ex aequo – Daria Dobek (IV LO w Tarnowie) i Szymon Szczęch (I LO w Tarnowie)II miejsce ex aequo – Karolina Bartoń (I LO w DT) i Patrycja Wójcik (ZSP nr 2 w DT)III miejsce ex aequo – Natalia Wilk (IV LO w Tarnowie) i Ewa Bieś (ZSP w Żabnie)wyróżnienia: Piotr Skowron (ZSP w Brniu), Alina Wiśnicka (ZSP nr 2 w DT) i Karolina Jarosz (ZSP nr 2 w DT).KONKURS WOKALNY GIMNAZJA:I miejsce – Kinga Kopyto (Olesno) II miejsce ex aequo – Patrycja Chudy (nr 1 w DT) i Agnieszka Walus (nr 1 w DT)III miejsce ex aequo – Karina Trzepacz (Mędrzechów) i Natalia Cygan (nr 2 w DT)SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:I miejsce – Karolina Jarosz (ZSP nr 2 w DT) II miejsce ex aequo – Klaudia Lechowicz z kapelą (ZSP nr 2 w DT) i Maria Pająk (I LO w Tarnowie)III miejsce – Weronika Woźny (ZSP w Żabnie).KONKURS TANECZNY GIMNAZJA:I miejsce – „Fuego” (nr 2 w DT)SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:I miejsce – „Jerusalem Dance” (ZSP nr 2 w DT) KONKURS FOTOGRAFICZNYI miejsce Sylwia Bukiel, Gimn. OlesnoII miejsce Karolina Bukała, Liceum Plastyczne Tarnów, Oliwia Poręba, Gimn. Łęg TarnowskiIII miejsce Anna Chojnowska, Gimn. nr 2 Dąbrowa Tarnowska, Maria Bednarz, ZSP nr 2 Dąbrowa TarnowskaWyróżnienia: Katarzyna Szczebak, Gimn. Łęg Tarnowski, Paula Bartecka, Gimn. Nieciecza, Wiktoria Malec, Gimn. ŻabnoŹródło: Powiśle Dąbrowskie