Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dzień Patrona Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu

Dzień Patrona Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu

Dzień Patrona Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu

W dniu 5 grudnia 2008 r. w ZSP w Brniu odbył się Dzień Patrona Szkoły – Władysława Stanisława Reymonta.

W uroczystości udział wzięli: Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, Wicestarosta Tadeusz Kwiatkowski, Kierownik Biblioteki Publicznej w Oleśnie Małgorzata Morawiec oraz nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu.

Podczas uroczystości uczniowie klasy III Technikum Agrobiznesu przedstawili sylwetkę W.S. Reymonta oraz wspomnienia o nim spisane przez jego przyjaciół.
Następnie uczniowie Mateusz Bil i Michał Dawid przedstawili skecz pt „ Maciej i Smok".

Kolejnym punktem programu był turniej klas II o „Puchar Boryny".

Turniej ten składał się z kilku konkurencji: znajomości biografii Patrona i znajomości „Chłopów", oraz konkurencje sprawnościowe. Najwięcej emocji wywołała ostatnia konkurencja. Drużyny musiały zaprezentować swe umiejętności w m.in. lepieniu pierogów, obieraniu ziemniaka dużym nożem oraz śpiewie piosenek ludowych.

„Puchar Boryny" zdobyła klasa II Technikum Inżynierii Środowiska/Technikum Agrobiznesu.
Całość uroczystości uświetniły piosenki wykonane przez uczennice i uczniów klasy II TIŚ/TA i I klasy Technikum Budowlanego.

Akademię przygotowali nauczyciele ZSP w Brniu: Barbara Grzebieniowska, Iwona Taraska i Bogdan Kowal.

W dniu 5 grudnia 2008 r. w ZSP w Brniu odbył się Dzień Patrona Szkoły – Władysława Stanisława Reymonta. W uroczystości udział wzięli: Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, Wicestarosta Tadeusz Kwiatkowski, Kierownik Biblioteki Publicznej w Oleśnie Małgorzata Morawiec oraz nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu. Podczas uroczystości uczniowie klasy III Technikum Agrobiznesu przedstawili sylwetkę W.S. Reymonta oraz wspomnienia o nim spisane przez jego przyjaciół.Następnie uczniowie Mateusz Bil i Michał Dawid przedstawili skecz pt „ Maciej i Smok". Kolejnym punktem programu był turniej klas II o „Puchar Boryny". Turniej ten składał się z kilku konkurencji: znajomości biografii Patrona i znajomości „Chłopów", oraz konkurencje sprawnościowe. Najwięcej emocji wywołała ostatnia konkurencja. Drużyny musiały zaprezentować swe umiejętności w m.in. lepieniu pierogów, obieraniu ziemniaka dużym nożem oraz śpiewie piosenek ludowych. „Puchar Boryny" zdobyła klasa II Technikum Inżynierii Środowiska/Technikum Agrobiznesu.Całość uroczystości uświetniły piosenki wykonane przez uczennice i uczniów klasy II TIŚ/TA i I klasy Technikum Budowlanego. Akademię przygotowali nauczyciele ZSP w Brniu: Barbara Grzebieniowska, Iwona Taraska i Bogdan Kowal.