Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

W dniu 10 marca 2010 r. już po raz siódmy w Polsce, obchodzony jest Dzień Przedsiębiorczości. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński.
Przy okazji Dnia Przedsiębiorczości przypominamy, że 11 marca (czwartek) 2010 r. w godz. 10.00 - 15.00 w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej, odbędzie się bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców.

Głównym organizatorem tego projektu na terenie naszego kraju jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, która zainicjowała ten program.
Przedsiębiorczość jest ważnym fundamentem gospodarki rynkowej, dlatego też istotne jest, by krzewić ją wśród młodego pokolenia Polaków.
Wyrazem tego typu działań jest właśnie Dzień Przedsiębiorczości, program edukacyjno – wychowawczy, skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Dzięki temu projektowi uczniowie mogą przygotować się do wejścia na rynek pracy a także zapoznać się ze specyfiką konkretnych zawodów, wymogów kwalifikacyjnych i predyspozycji do wykonywania pracy na danym stanowisku.

Całe przedsięwzięcie ma również na celu zachęcanie uczniów do większego zainteresowania się nauką i samokształceniem, a także podejmowaniem w przyszłości pracy w ich rodzinnych stronach.

Uczniowie uczestniczący w programie mają możliwość, m. in.:

- odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu,
- zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
- pozyskanie informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
- uświadomienia zależności, pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
- zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Uczniowie, którzy są zainteresowani udziałem w projekcie, mogą uzyskać więcej informacji na stronie: www.junor.org.pl

Podobne cele i zadania będą realizowane przez następnych 5 lat w ramach projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce", również przeznaczonego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych - głównie o profilu zawodowym.

W dniu 10 marca 2010 r. już po raz siódmy w Polsce, obchodzony jest Dzień Przedsiębiorczości. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński.Przy okazji Dnia Przedsiębiorczości przypominamy, że 11 marca (czwartek) 2010 r. w godz. 10.00 - 15.00 w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej, odbędzie się bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców. Głównym organizatorem tego projektu na terenie naszego kraju jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, która zainicjowała ten program.Przedsiębiorczość jest ważnym fundamentem gospodarki rynkowej, dlatego też istotne jest, by krzewić ją wśród młodego pokolenia Polaków.Wyrazem tego typu działań jest właśnie Dzień Przedsiębiorczości, program edukacyjno – wychowawczy, skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Dzięki temu projektowi uczniowie mogą przygotować się do wejścia na rynek pracy a także zapoznać się ze specyfiką konkretnych zawodów, wymogów kwalifikacyjnych i predyspozycji do wykonywania pracy na danym stanowisku. Całe przedsięwzięcie ma również na celu zachęcanie uczniów do większego zainteresowania się nauką i samokształceniem, a także podejmowaniem w przyszłości pracy w ich rodzinnych stronach. Uczniowie uczestniczący w programie mają możliwość, m. in.: - odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu,- zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,- pozyskanie informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,- uświadomienia zależności, pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,- zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą. Uczniowie, którzy są zainteresowani udziałem w projekcie, mogą uzyskać więcej informacji na stronie: www.junor.org.pl Podobne cele i zadania będą realizowane przez następnych 5 lat w ramach projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce", również przeznaczonego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych - głównie o profilu zawodowym.
tel. 14 642 24 31
kontakt
Projekt i wykonanie: i-t.pl
Dostępność cyfrowa
i zgodność ze standardem WCAG