Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. 30 maja Dniem Rodzicielstwa Zastępczego

30 maja Dniem Rodzicielstwa Zastępczego

30 maja Dniem Rodzicielstwa Zastępczego

30 maja w całej Polsce obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Święto to zostało ustanowione w 2006r. na mocy uchwały Sejmu RP i ma służyć przede wszystkim zwróceniu uwagi społeczeństwa na los osamotnionych z różnych powodów dzieci, a obchody tego święta mają na celu popularyzację ruchu rodzicielstwa zastępczego.

W Powiecie Dąbrowskim funkcjonują 23 rodziny zastępcze, w tym 14 rodzin spokrewnionych, 8 rodzin niezawodowych i 1 rodzina zawodowa. Rodziny obecnie zapewniają opiekę i ciepło rodzinne dla 30 dzieci, z których najmłodsze ma 3 latka.

 

Drodzy Rodzice Zastępczy

Z okazji przypadającego na dzień 30 maja
Dnia Rodzicielstwa Zastępczego,
pragniemy na Państwa ręce złożyć podziękowanie
za pełne zaangażowanie w pracę na rzecz dzieci
pozbawionych ciepła rodzinnego.

Być rodzicem zastępczym to jedna z najpiękniejszych misji
jaką może podjąć człowiek i zarazem wielkie wyzwanie,
dlatego życzymy by radość na twarzach Waszych podopiecznych
wynagradzała wszelkie trudy i była źródłem siły
na każdy kolejny dzień.

Agnieszka Anioł-Głuszek
Dyrektor Powiatowego Centrum
Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej

Lesław Wieczorek
Starosta Dąbrowski

 

Zadaniem rodziny zastępczej jest stworzenie dzieciom warunków właściwych do prawidłowego rozwoju zarówno fizycznego, psychicznego, jaki i społecznego m.in. poprzez zapewnienie dzieciom odpowiedniej edukacji, rozwoju zainteresowań, zapewnienie odpowiednich warunków bytowych, czasu wolnego i warunków do wypoczynku. Rodzina zastępcza jest formą czasowej opieki, w trakcie której dąży się do powrotu dziecka do rodziny biologicznej, a w przypadku braku takiej możliwości do uregulowania sytuacji prawnej dziecka i znalezienia rodziny adopcyjnej.

Na utrzymanie każdego dziecka umieszczonego w rodzinie zastępczej przyznawana jest comiesięczna pomoc pieniężna. Ponadto każda rodzina może liczyć na wsparcie ze strony Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, mowa tu przede wszystkim o pomocy koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej, jak również wsparciu psychologa, pedagoga czy prawnika.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej prowadzi ciągły nabór dla kandydatów do rodzinnej pieczy zastępczej. Wszystkie osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu z pracownikami PCPR (ul. Szpitalna 1, 33-200 Dąbrowa Tarnowska, tel. 14 642 44 15, https://pcprdt.pl/piecza-zastepcza/rodzinna-piecza/).

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze. Czekamy na osoby z otwartym sercem, odpowiedzialne i gotowe do opieki nad dziećmi z powiatu dąbrowskiego. Zainteresowanych zapraszamy do siedziby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, ul. Szpitalna 1, tel/ 14 642-44-15, e-mail: pcprdt@interia.pl, www.pcprdt.pl

30 maja w całej Polsce obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Święto to zostało ustanowione w 2006r. na mocy uchwały Sejmu RP i ma służyć przede wszystkim zwróceniu uwagi społeczeństwa na los osamotnionych z różnych powodów dzieci, a obchody tego święta mają na celu popularyzację ruchu rodzicielstwa zastępczego. W Powiecie Dąbrowskim funkcjonują 23 rodziny zastępcze, w tym 14 rodzin spokrewnionych, 8 rodzin niezawodowych i 1 rodzina zawodowa. Rodziny obecnie zapewniają opiekę i ciepło rodzinne dla 30 dzieci, z których najmłodsze ma 3 latka.   Drodzy Rodzice Zastępczy Z okazji przypadającego na dzień 30 majaDnia Rodzicielstwa Zastępczego,pragniemy na Państwa ręce złożyć podziękowanieza pełne zaangażowanie w pracę na rzecz dziecipozbawionych ciepła rodzinnego. Być rodzicem zastępczym to jedna z najpiękniejszych misjijaką może podjąć człowiek i zarazem wielkie wyzwanie,dlatego życzymy by radość na twarzach Waszych podopiecznych wynagradzała wszelkie trudy i była źródłem siłyna każdy kolejny dzień. Agnieszka Anioł-GłuszekDyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej Lesław Wieczorek Starosta Dąbrowski   Zadaniem rodziny zastępczej jest stworzenie dzieciom warunków właściwych do prawidłowego rozwoju zarówno fizycznego, psychicznego, jaki i społecznego m.in. poprzez zapewnienie dzieciom odpowiedniej edukacji, rozwoju zainteresowań, zapewnienie odpowiednich warunków bytowych, czasu wolnego i warunków do wypoczynku. Rodzina zastępcza jest formą czasowej opieki, w trakcie której dąży się do powrotu dziecka do rodziny biologicznej, a w przypadku braku takiej możliwości do uregulowania sytuacji prawnej dziecka i znalezienia rodziny adopcyjnej. Na utrzymanie każdego dziecka umieszczonego w rodzinie zastępczej przyznawana jest comiesięczna pomoc pieniężna. Ponadto każda rodzina może liczyć na wsparcie ze strony Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, mowa tu przede wszystkim o pomocy koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej, jak również wsparciu psychologa, pedagoga czy prawnika. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej prowadzi ciągły nabór dla kandydatów do rodzinnej pieczy zastępczej. Wszystkie osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu z pracownikami PCPR (ul. Szpitalna 1, 33-200 Dąbrowa Tarnowska, tel. 14 642 44 15, https://pcprdt.pl/piecza-zastepcza/rodzinna-piecza/). Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze. Czekamy na osoby z otwartym sercem, odpowiedzialne i gotowe do opieki nad dziećmi z powiatu dąbrowskiego. Zainteresowanych zapraszamy do siedziby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, ul. Szpitalna 1, tel/ 14 642-44-15, e-mail: pcprdt@interia.pl, www.pcprdt.pl