Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dzień Rodzicielstwa Zastępczego w Lusławicach

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego w Lusławicach

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego w Lusławicach

14 czerwca 2024 roku w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach z okazji obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego odbył się koncert w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego Puellae Orantes. W tym doniosłym wydarzeniu uczestniczyły rodziny zastępcze i ich wychowankowie z terenu powiatu dąbrowskiego, proszowickiego, brzeskiego, tarnowskiego, miasta Tarnowa, jak również przedstawiciele poszczególnych jednostek samorządowych.

Powiat Dąbrowski reprezentował Wicestarosta Krzysztof Bryk, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej Agnieszka Anioł-Głuszek wraz z Pracownikami.  Łącznie w wydarzeniu uczestniczyło ponad 400 osób, a wśród atrakcji przewidzianych dla uczestników spotkania było między innymi zwiedzanie zabytkowego dworu z XVIII wieku oraz unikalnego w skali Europy Parku w Lusławicach, który obfituje zbiorem ponad 2000 gatunków drzew i krzewów.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego to doskonała okazja do promocji rodzicielstwa zastępczego, jako najlepszej formy pieczy zastępczej dla dzieci, których rodziny biologiczne nie są w stanie zapewnić prawidłowych warunków do rozwoju i wychowania.

W naszym powiecie obecnie funkcjonuje 27 rodzin zastępczych (w których opiekę znalazło 40 dzieci), w tym 19 rodzin spokrewnionych (27 dzieci), 7 rodzin niezawodowych (10 dzieci)  i 1 rodzina zawodowa (3 dzieci).

oprac. PCPR w Dąbrowie Tarnowskiej
fot. Centrum Usług Społecznych w Tarnowie/PCPR w DT

14 czerwca 2024 roku w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach z okazji obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego odbył się koncert w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego Puellae Orantes. W tym doniosłym wydarzeniu uczestniczyły rodziny zastępcze i ich wychowankowie z terenu powiatu dąbrowskiego, proszowickiego, brzeskiego, tarnowskiego, miasta Tarnowa, jak również przedstawiciele poszczególnych jednostek samorządowych. Powiat Dąbrowski reprezentował Wicestarosta Krzysztof Bryk, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej Agnieszka Anioł-Głuszek wraz z Pracownikami.  Łącznie w wydarzeniu uczestniczyło ponad 400 osób, a wśród atrakcji przewidzianych dla uczestników spotkania było między innymi zwiedzanie zabytkowego dworu z XVIII wieku oraz unikalnego w skali Europy Parku w Lusławicach, który obfituje zbiorem ponad 2000 gatunków drzew i krzewów. Dzień Rodzicielstwa Zastępczego to doskonała okazja do promocji rodzicielstwa zastępczego, jako najlepszej formy pieczy zastępczej dla dzieci, których rodziny biologiczne nie są w stanie zapewnić prawidłowych warunków do rozwoju i wychowania. W naszym powiecie obecnie funkcjonuje 27 rodzin zastępczych (w których opiekę znalazło 40 dzieci), w tym 19 rodzin spokrewnionych (27 dzieci), 7 rodzin niezawodowych (10 dzieci)  i 1 rodzina zawodowa (3 dzieci). oprac. PCPR w Dąbrowie Tarnowskiejfot. Centrum Usług Społecznych w Tarnowie/PCPR w DT