Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dzień Rodzin Zastępczych

Dzień Rodzin Zastępczych

Dzień Rodzin Zastępczych

W dniu 30 maja 2008r. na terenie całej Polski obchodzono Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, z tej okazji w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej zostało zorganizowane spotkanie rodzin zastępczych z terenu Powiatu Dąbrowskiego z przedstawicielami władz powiatowych oraz pracownikami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej. W trakcie spotkania rodzinom zastępczym zorganizowano szkolenie, w trakcie którego prelekcję wygłosiła Pani Joanna Błaszczkiewicz – psycholog z Ośrodka Adopcyjno – Opiekuńczego w Tarnowie. Ponadto z mini recitalem wystąpiła mieszkanka powiatu Pani Ewa Dudek.

Rodzicielstwo zastępcze to jedna z najpiękniejszych misji, jaką może podjąć każdy człowiek. Przyjąć do własnej rodziny nieswoje dziecko, ofiarować mu swą miłość i troskę. Wprowadzać je w dorosłe życie, dzielić z nim radości i smutki. To doprawdy jeden z wielkich darów jakie można ofiarować drugiemu człowiekowi. I na szczęście przybywa ludzi, którzy chcą podjąć tak szlachetną misję. Rodzinne Domy Dziecka, Rodziny Zastępcze, Rodzinne Pogotowia Opiekuńcze otaczają opieką coraz większą liczbę dzieci. Szkoda tylko, że proces ten przebiega wciąż za wolno i napotyka jeszcze wiele przeszkód. Dlatego w interesie dzieci, w interesie zdrowego społeczeństwa, należy wspierać rozwój wszelkich form rodzicielstwa zastępczego.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego jest dobra okazją do tego, aby zwrócić uwagę na ten problem. Podnieść rangę społeczną rodzicielstwa zastępczego, do tworzenia wokół niego przyjaznej atmosfery.
Dzień ten jest ofiarowany rodzicom zastępczym za ich trud i poświęcenie. Ofiarujmy im ten dzień w dowód szacunku dla ich pracy.

Osoby zainteresowane pełnieniem funkcji rodziny zastępczej dla dzieci, które z różnych powodów nie mają możliwości wzrastania w domu rodzinnym prosimy o zgłaszanie się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, ul. Berka Joselewicza 5, tel. 0-14 642 – 44 - 15

Z Okazji DNIA RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO składamy wszystkim rodzinom zastępczym wyrazy uznania za trud codziennego wychowania i opieki, za ciepło domowego ogniska oraz miłość do drugiego człowieka tego najbardziej bezbronnego – dziecka.

Jednocześnie składamy życzenia wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, jak najmniej trosk i jak najwięcej zdrowia i radości na każdy dzień.

Agnieszka Anioł -Głuszek Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie
 Wiesław Krajewski Starosta Dąbrowski

W dniu 30 maja 2008r. na terenie całej Polski obchodzono Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, z tej okazji w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej zostało zorganizowane spotkanie rodzin zastępczych z terenu Powiatu Dąbrowskiego z przedstawicielami władz powiatowych oraz pracownikami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej. W trakcie spotkania rodzinom zastępczym zorganizowano szkolenie, w trakcie którego prelekcję wygłosiła Pani Joanna Błaszczkiewicz – psycholog z Ośrodka Adopcyjno – Opiekuńczego w Tarnowie. Ponadto z mini recitalem wystąpiła mieszkanka powiatu Pani Ewa Dudek. Rodzicielstwo zastępcze to jedna z najpiękniejszych misji, jaką może podjąć każdy człowiek. Przyjąć do własnej rodziny nieswoje dziecko, ofiarować mu swą miłość i troskę. Wprowadzać je w dorosłe życie, dzielić z nim radości i smutki. To doprawdy jeden z wielkich darów jakie można ofiarować drugiemu człowiekowi. I na szczęście przybywa ludzi, którzy chcą podjąć tak szlachetną misję. Rodzinne Domy Dziecka, Rodziny Zastępcze, Rodzinne Pogotowia Opiekuńcze otaczają opieką coraz większą liczbę dzieci. Szkoda tylko, że proces ten przebiega wciąż za wolno i napotyka jeszcze wiele przeszkód. Dlatego w interesie dzieci, w interesie zdrowego społeczeństwa, należy wspierać rozwój wszelkich form rodzicielstwa zastępczego. Dzień Rodzicielstwa Zastępczego jest dobra okazją do tego, aby zwrócić uwagę na ten problem. Podnieść rangę społeczną rodzicielstwa zastępczego, do tworzenia wokół niego przyjaznej atmosfery.Dzień ten jest ofiarowany rodzicom zastępczym za ich trud i poświęcenie. Ofiarujmy im ten dzień w dowód szacunku dla ich pracy. Osoby zainteresowane pełnieniem funkcji rodziny zastępczej dla dzieci, które z różnych powodów nie mają możliwości wzrastania w domu rodzinnym prosimy o zgłaszanie się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, ul. Berka Joselewicza 5, tel. 0-14 642 – 44 - 15 Z Okazji DNIA RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO składamy wszystkim rodzinom zastępczym wyrazy uznania za trud codziennego wychowania i opieki, za ciepło domowego ogniska oraz miłość do drugiego człowieka tego najbardziej bezbronnego – dziecka. Jednocześnie składamy życzenia wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, jak najmniej trosk i jak najwięcej zdrowia i radości na każdy dzień. Agnieszka Anioł -Głuszek Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie  Wiesław Krajewski Starosta Dąbrowski