Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dzień Sportu w ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

Dzień Sportu w ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

Dzień Sportu w ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

W dniu 1 czerwca br. w ZSP Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się szkolny DZIEŃ SPORTU, który wpisał się w zaplanowany w tych dniach Europejski Tydzień Sportu. Nauczyciele wychowania fizycznego pani Małgorzata Owsiany oraz pan Michał Borsa z tej okazji zorganizowali i przeprowadzili turniej piłki siatkowej dla dziewcząt, natomiast pan Marcin Rej oraz Łukasz Świętochowski przygotowali turniej piłki nożnej dla chłopców.

Wyniki rywalizacji:

PIŁKA SIATKOWA DZIEWCZĄT

W rywalizacji piłki siatkowej dziewcząt udział wzięło 9 drużyn. Turniej rozegrany został systemem każdy z każdym.

W wyniku losowania utworzono następujące grupy:

1 grupa – klasy: I C, I G i II F
2 grupa – klasy: II A, II B i II F
3 grupa – klasy: I B, II E i II C

W fazie finałowej spotkały się wspomniane drużyny, klasy: II B, II F i I B. Finał również rozegrano systemem każdy z każdym.

W pierwszym meczu spotkały się drużyny z klas II B oraz II F. Wynik na swoją korzyść rozstrzygnęły dziewczyny z klasy II B wygrywając 2:0. W drugim spotkaniu zmierzyły się klasy I B i II F. Wynik meczu to 2:0 dla dziewcząt z II F. W ostatnim starciu zmierzyły się dziewczęta z klas II B oraz I B. Wynik spotkania to 2:0 dla klasy 2 B i to one zapewniają sobie zwycięstwo w turnieju piłki siatkowej dziewcząt.

Ostateczna kwalifikacja piłki siatkowej dziewcząt:

I miejsce – klasa II B
II miejsce – klasa 2 F
III miejsce – klasa I B

PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW

Do turnieju piłki nożnej chłopców podobnie jak u dziewcząt zgłosiło się dziewięć drużyn. W wyniku losowania utworzono następujące 3 grupy:

1 grupa – klasy: II F, I AB i I F
2 grupa – klasy: II C, I G i I C.
3 grupa – klasy: II A, II D i I DE.

Zawody w poszczególnych grupach rozgrywane były systemem każdy z każdym. W wyniku zaciętej rywalizacji oraz niejednokrotnie niespodziewanych wyników poszczególnych spotkań do finału awansowały drużyny klas: II A, II F oraz II C. Drużyny te rozegrały mecze między sobą.

Ostateczna kwalifikacja piłki nożnej chłopców:

I miejsce – klasa II C
II miejsce – klasa II F
III miejsce – klasa II A

Cieszy fakt, iż turnieje przebiegały w atmosferze fair play, choć pełne zaciętej walki, ale z szacunkiem dla przeciwnika nie zależnie na wynik meczu.

W dniu 1 czerwca br. w ZSP Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się szkolny DZIEŃ SPORTU, który wpisał się w zaplanowany w tych dniach Europejski Tydzień Sportu. Nauczyciele wychowania fizycznego pani Małgorzata Owsiany oraz pan Michał Borsa z tej okazji zorganizowali i przeprowadzili turniej piłki siatkowej dla dziewcząt, natomiast pan Marcin Rej oraz Łukasz Świętochowski przygotowali turniej piłki nożnej dla chłopców. Wyniki rywalizacji: PIŁKA SIATKOWA DZIEWCZĄT W rywalizacji piłki siatkowej dziewcząt udział wzięło 9 drużyn. Turniej rozegrany został systemem każdy z każdym. W wyniku losowania utworzono następujące grupy: 1 grupa – klasy: I C, I G i II F2 grupa – klasy: II A, II B i II F3 grupa – klasy: I B, II E i II C W fazie finałowej spotkały się wspomniane drużyny, klasy: II B, II F i I B. Finał również rozegrano systemem każdy z każdym. W pierwszym meczu spotkały się drużyny z klas II B oraz II F. Wynik na swoją korzyść rozstrzygnęły dziewczyny z klasy II B wygrywając 2:0. W drugim spotkaniu zmierzyły się klasy I B i II F. Wynik meczu to 2:0 dla dziewcząt z II F. W ostatnim starciu zmierzyły się dziewczęta z klas II B oraz I B. Wynik spotkania to 2:0 dla klasy 2 B i to one zapewniają sobie zwycięstwo w turnieju piłki siatkowej dziewcząt. Ostateczna kwalifikacja piłki siatkowej dziewcząt: I miejsce – klasa II BII miejsce – klasa 2 FIII miejsce – klasa I B PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW Do turnieju piłki nożnej chłopców podobnie jak u dziewcząt zgłosiło się dziewięć drużyn. W wyniku losowania utworzono następujące 3 grupy: 1 grupa – klasy: II F, I AB i I F2 grupa – klasy: II C, I G i I C.3 grupa – klasy: II A, II D i I DE. Zawody w poszczególnych grupach rozgrywane były systemem każdy z każdym. W wyniku zaciętej rywalizacji oraz niejednokrotnie niespodziewanych wyników poszczególnych spotkań do finału awansowały drużyny klas: II A, II F oraz II C. Drużyny te rozegrały mecze między sobą. Ostateczna kwalifikacja piłki nożnej chłopców: I miejsce – klasa II CII miejsce – klasa II FIII miejsce – klasa II A Cieszy fakt, iż turnieje przebiegały w atmosferze fair play, choć pełne zaciętej walki, ale z szacunkiem dla przeciwnika nie zależnie na wynik meczu.