Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dzień Zalipiański w MBP

Dzień Zalipiański w MBP

Dzień Zalipiański w MBP

Jak zapowiadaliśmy we wtorek 6 kwietnia 2004 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. M. Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej - w Muzeum Powiśla Dąbrowskiego odbył się "Dzień zalipiański". Prelekcję pt. "Zalipie dawniej i dziś - historia malowanej wsi" wygłosiła Joanna Fido. Główną część stanowił jednak pokaz malatury zalipiańskiej na wydmuszkach, papierze i wyrobach glinianych, zaprezentowany przez artystkę ludową p. Halinę Lelek, któremu towarzyszyła okolicznościowa wystawa sztuki zalipiańskiej.

Impreza była skierowana głównie do dzieci i młodzieży, celem zaznajomienia ich z historią i sztuką "malowanej wsi" i cieszyła się dużym powodzeniem. Amatorzy sztuki zalipiańskiej mogli podpatrzyć technikę wykonywania pisanek oraz samemu spróbować wykonać na wydmuszce prosty wzór.

Źródło: Okay

Jak zapowiadaliśmy we wtorek 6 kwietnia 2004 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. M. Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej - w Muzeum Powiśla Dąbrowskiego odbył się "Dzień zalipiański". Prelekcję pt. "Zalipie dawniej i dziś - historia malowanej wsi" wygłosiła Joanna Fido. Główną część stanowił jednak pokaz malatury zalipiańskiej na wydmuszkach, papierze i wyrobach glinianych, zaprezentowany przez artystkę ludową p. Halinę Lelek, któremu towarzyszyła okolicznościowa wystawa sztuki zalipiańskiej. Impreza była skierowana głównie do dzieci i młodzieży, celem zaznajomienia ich z historią i sztuką "malowanej wsi" i cieszyła się dużym powodzeniem. Amatorzy sztuki zalipiańskiej mogli podpatrzyć technikę wykonywania pisanek oraz samemu spróbować wykonać na wydmuszce prosty wzór. Źródło: Okay