Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 odwiedziły dąbrowskich policjantów

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 odwiedziły dąbrowskich policjantów

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 odwiedziły dąbrowskich policjantów

We wtorek, 26 kwietnia br., uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej odwiedziły policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

W czasie pobytu na terenie Komendy zapoznały się między innymi z pracą policjantów, szczególnie na stanowisku oficera dyżurnego, strukturą organizacyjną jednostki, pomieszczeniami jakimi dysponuje jednostka, charakterem pracy każdego pionu oraz wyposażeniem indywidualnym funkcjonariuszy Policji.

Przy okazji pobytu na terenie jednostki asp. sztab. Krzysztof Lechowicz oraz podkom. Witold Łopata przybliżyli pracę dąbrowskich policjantów.

W sposób szczególny dzieci zapoznały się z pracą technika kryminalistyki sierż. sztab. Jerzego Mrówki, który przedstawił jakie są możliwości zabezpieczania linii papilarnych w sposób tradycyjny za pomocą tuszu oraz w sposób elektroniczny na skanerze. Każdy z uczestników krótkiej prelekcji miał możliwość wykonania własnych odcisków linii papilarnych na skanerze oraz wykonania zdjęcia sygnalitycznego.

files/aktualnosci/2016/04_Kwiecien/27_Dzieci_ze_Szkoly_Podstawowej_nr_1_odwiedzily_dabrowskich_policjantow/img_4377.jpg

Ponadto dzieci miały możliwość zapoznania się z charakterem pracy przewodnika psa służbowego oraz szczegółów dotyczących szkoleń psów wykorzystywanych w pracy policjantów. Informacje w tym zakresie przedstawił asp. Dariusz Giża. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyło się również lustro weneckie służące do wykonywania okazań świadkom/pokrzywdzonym osób podejrzanych oraz kronika dąbrowskiej Policji.

files/aktualnosci/2016/04_Kwiecien/27_Dzieci_ze_Szkoly_Podstawowej_nr_1_odwiedzily_dabrowskich_policjantow/img_4293_1.jpg

KPP w Dąbrowie Tarnowskiej/KL

We wtorek, 26 kwietnia br., uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej odwiedziły policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. W czasie pobytu na terenie Komendy zapoznały się między innymi z pracą policjantów, szczególnie na stanowisku oficera dyżurnego, strukturą organizacyjną jednostki, pomieszczeniami jakimi dysponuje jednostka, charakterem pracy każdego pionu oraz wyposażeniem indywidualnym funkcjonariuszy Policji. Przy okazji pobytu na terenie jednostki asp. sztab. Krzysztof Lechowicz oraz podkom. Witold Łopata przybliżyli pracę dąbrowskich policjantów. W sposób szczególny dzieci zapoznały się z pracą technika kryminalistyki sierż. sztab. Jerzego Mrówki, który przedstawił jakie są możliwości zabezpieczania linii papilarnych w sposób tradycyjny za pomocą tuszu oraz w sposób elektroniczny na skanerze. Każdy z uczestników krótkiej prelekcji miał możliwość wykonania własnych odcisków linii papilarnych na skanerze oraz wykonania zdjęcia sygnalitycznego. Ponadto dzieci miały możliwość zapoznania się z charakterem pracy przewodnika psa służbowego oraz szczegółów dotyczących szkoleń psów wykorzystywanych w pracy policjantów. Informacje w tym zakresie przedstawił asp. Dariusz Giża. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyło się również lustro weneckie służące do wykonywania okazań świadkom/pokrzywdzonym osób podejrzanych oraz kronika dąbrowskiej Policji. KPP w Dąbrowie Tarnowskiej/KL