Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

30 maja przypada Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Jest to wyjątkowe święto, które ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na los odrzuconych i osamotnionych dzieci, a także na docenienie obecności Rodziców Zastępczych. To dzięki nim dzieci mają szanse na spokojne dzieciństwo, miłość i życzliwość, a także prawidłowy rozwój. Dzień ten został ustanowiony przez Sejm RP w 2006 roku.

Obecnie na terenie powiatu dąbrowskiego funkcjonuje 24 rodziny zastępcze, w których opiekę znalazło 32 dzieci. W okresie od stycznia do maja 2020 roku umieszczono już 5 dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej.

W ubiegłym roku roku funkcjonowały 23 rodziny, które otoczyły opieką 33 dzieci (w 15 rodzinach spokrewnionych opiekę znalazło 22 dzieci, w 7 rodzinach niezawodowych opiekę znalazło 9 dzieci, a w 1 rodzinie niezawodowej opiekę znalazło 2 dzieci).

Wśród dominujących przyczyn ograniczania władzy rodzicielskiej poprzez umieszczenie dzieci w pieczy zastępczej jest alkoholizm oraz sieroctwo.

 

Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego
w imieniu Samorządu Powiatu Dąbrowskiego
składamy wszystkim Rodzinom Zastępczym
w powiecie dąbrowskim
serdeczne życzenia i podziękowania
za pełne zaangażowanie w pracę
na rzecz dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej.

Dziękujemy Państwu za wrażliwość,
wyrozumiałość i cierpliwość,

które nieustannie towarzyszą wychowaniu dzieci
przeżywających trudności związane z poczuciem
odrzucenia i niespełnionej nadziei.

Łączymy najlepsze życzenia spełnienia planów,
wielu sukcesów,
radości
w codziennym życiu
i wytrwałości w pełnionej misji.

Agnieszka Anioł-Głuszek
Dyrektor Powiatowego Centrum
Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej

Lesław Wieczorek
Starosta Dąbrowski

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze. Czekamy na osoby z otwartym sercem, odpowiedzialne i gotowe do opieki nad dziećmi z powiatu dąbrowskiego. Zainteresowanych zapraszamy do siedziby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, ul. Szpitalna 1, tel/ 14 642-44-15, e-mail: pcprdt@interia.pl, www.pcprdt.pl

30 maja przypada Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Jest to wyjątkowe święto, które ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na los odrzuconych i osamotnionych dzieci, a także na docenienie obecności Rodziców Zastępczych. To dzięki nim dzieci mają szanse na spokojne dzieciństwo, miłość i życzliwość, a także prawidłowy rozwój. Dzień ten został ustanowiony przez Sejm RP w 2006 roku. Obecnie na terenie powiatu dąbrowskiego funkcjonuje 24 rodziny zastępcze, w których opiekę znalazło 32 dzieci. W okresie od stycznia do maja 2020 roku umieszczono już 5 dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej. W ubiegłym roku roku funkcjonowały 23 rodziny, które otoczyły opieką 33 dzieci (w 15 rodzinach spokrewnionych opiekę znalazło 22 dzieci, w 7 rodzinach niezawodowych opiekę znalazło 9 dzieci, a w 1 rodzinie niezawodowej opiekę znalazło 2 dzieci). Wśród dominujących przyczyn ograniczania władzy rodzicielskiej poprzez umieszczenie dzieci w pieczy zastępczej jest alkoholizm oraz sieroctwo.   Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego w imieniu Samorządu Powiatu Dąbrowskiegoskładamy wszystkim Rodzinom Zastępczym w powiecie dąbrowskim serdeczne życzenia i podziękowania za pełne zaangażowanie w pracę na rzecz dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej. Dziękujemy Państwu za wrażliwość, wyrozumiałość i cierpliwość, które nieustannie towarzyszą wychowaniu dzieci przeżywających trudności związane z poczuciem odrzucenia i niespełnionej nadziei. Łączymy najlepsze życzenia spełnienia planów, wielu sukcesów, radości w codziennym życiu i wytrwałości w pełnionej misji. Agnieszka Anioł-GłuszekDyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej Lesław Wieczorek Starosta Dąbrowski   Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze. Czekamy na osoby z otwartym sercem, odpowiedzialne i gotowe do opieki nad dziećmi z powiatu dąbrowskiego. Zainteresowanych zapraszamy do siedziby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, ul. Szpitalna 1, tel/ 14 642-44-15, e-mail: pcprdt@interia.pl, www.pcprdt.pl