1. EGZAMIN NA KARTĘ MOTOROWEROWĄ I ROWEROWĄ

EGZAMIN NA KARTĘ MOTOROWEROWĄ I ROWEROWĄ

W dniu 21 lipca 2011r. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z Ośrodkiem Nauki Jazdy "JEDYNKA" przeprowadzą egzamin na kartę motorowerową i kartę rowerową. Część teoretyczna zostanie przeprowadzona o godzinie 9.00 w Dąbrowie Tarnowskiej - Osiedle Westerplatte 5 (sala wykładowa Ośrodka Nauki Jazdy "JEDYNKA"). Egzamin zostanie przeprowadzony w formie testu i obejmował będzie sprawdzenie znajomości przepisów ruchu drogowego, techniki kierowania, czynności kontrolno-obsługowych oraz zasad udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadku. Część praktyczna zostanie przeprowadzona o godzinie 12.00 na placu manewrowym Ośrodka Nauki Jazdy "JEDYNKA" znajdującym się w Dąbrowie Tarnowskiej przy ulicy Szkolnej. Egzamin praktyczny polega na wykonaniu dwóch zadań egzaminacyjnych na placu manewrowym: Zadanie 1 - przygotowanie się do jazdy oraz sprawdzenie stanu technicznego i podstawowych elementów pojazdu odpowiedzialnych bezpośrednio za bezpieczeństwo jazdy. Zadanie 2 - slalom - jazda po łukach w kształcie cyfry 8 ( dwa razy ) oraz pomiędzy 5 pachołkami bez podpierania się nogami, najeżdżania na linie i potrącania pachołków. Zgłoszenie oraz zgodę prawnych opiekunów na udział w egzaminie należy przekazać do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej w terminie do dnia 19 lipca 2011 r. Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko, imiona rodziców, numer pesel oraz adres zamieszkania. Uczestnicy we własnym zakresie zapewniają motorowery i rowery niezbędne do przeprowadzenia części praktycznej egzaminu.