1. ELIMINACJE POWIATOWE OGÓLNOPOLSKIEGO MŁODZIEŻOWEGO TURNIEJU MOTORYZACYJNEGO

- Mateusz Mietelski
- Dominik Węgrzyn
Opiekun: Lucjan Urban

• popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach
• kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu
• przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.

Fundatorzy nagród Turnieju Motoryzacyjnego:

1. PLATINUM OIL Małopolskie Centrum Sprzedaży
2. Ośrodek Szkolenia Kierowców „JEDYNKA" - Paweł Drożdż
3. Przedsiębiorstwo Handlowo – Transportowo – Usługowe Marian Szajor
4. Zarząd Powiatu Dąbrowskiego
5. Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie
6. Biuro Doradczo – Usługowe BHP mgr Andrzej Dziedzic
7. Firma SĘKPOL – Janusz Kowal
8. Zakład Cukierniczo – Piekarniczy – Jerzy i Zygmunt Oleś.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce:
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Rutyny w Szczucinie
- Jakub Łucek
- Mateusz Mietelski
- Dominik Węgrzyn

II miejsce:
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysław Stanisława Reymonta w Brniu
- Jerzy Rzeźniczuk
- Arkadiusz Witek
- Łukasz Kilian

III miejsce:
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysław Stanisława Reymonta w Brniu
• Stachura Krystian
• Wątroba Tomasz
• Słota Adrian

IV miejsce:
- Marcin Siewierski
- Kamil Kowal
- Michał Kowal

Ponadto wyłoniono najlepszych uczestników poszczególnych konkurencji.

W dniu 6 kwietnia 2011 r. na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu odbył się Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji powiatowych OMTM czuwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej: Naczelnik podinsp. Marek Banaś, asp.szt. Jarosław Kmieć, mł.asp. Marek Kwiatkowski oraz sierż. Paweł Kmieć. Czynne wsparcie logistyczne i pedagogiczne zapewnili Dyrektor ZSP w Brniu Jarosław Boryczka oraz nauczyciel szkoły Bogdan Kowal.W turnieju uczestniczyło 12 uczniów z 3 szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Dąbrowskiego.W trakcie turnieju zawodnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego praktycznym zastosowaniem umiejętności kierowania samochodem i motorowerem, znajomością budowy motoroweru oraz co było nowością, umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej na miejscu symulowanego wypadku drogowego.   I miejsce zdobył zespół z ZSP w Szczucinie w składzie: Jakub Łucek, Mateusz Mietelski, Dominik Węgrzyn. W Turnieju wzięły udział drużyny z 3 szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Dąbrowskiego w składzie: • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej reprezentowała drużyna w składzie: - Marcin Siewierski- Kamil Kowal- Michał KowalOpiekun drużyny: Mirosław Jastrząb   • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysław Stanisława Reymonta w Brniu reprezentowała drużyna w składzie:- Jerzy Rzeźniczuk- Arkadiusz Witek- Łukasz Kilian II Drużyna: - Krystian Stachura-Tomasz Wątroba- Adrian SłotaOpiekun drużyny: Bogdan Kowal   • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Rutyny w Szczucinie reprezentowały drużyny w składzie: - Jakub Łucek- Mateusz Mietelski- Dominik WęgrzynOpiekun: Lucjan Urban   Celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez:• popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach• kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu• popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej• przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.Turniej ten cieszy się bardzo dużą popularnością wśród młodzieży. Podobnie jak w latach ubiegłych jest stałym działaniem prewencyjnymi realizowanymi przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.Dla zwycięskich drużyn oraz dla wszystkich uczestników turnieju przewidziano bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez podmioty zainteresowane problematyką bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nagrody wręczali: Komendant Powiatowy Policji insp.Bogdan Tabiś, Z-ca Dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie Andrzej Nowicki oraz w imieniu Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego Edukacji i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej - Mariola Smolorz. Fundatorzy nagród Turnieju Motoryzacyjnego: 1. PLATINUM OIL Małopolskie Centrum Sprzedaży2. Ośrodek Szkolenia Kierowców „JEDYNKA" - Paweł Drożdż3. Przedsiębiorstwo Handlowo – Transportowo – Usługowe Marian Szajor4. Zarząd Powiatu Dąbrowskiego5. Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie6. Biuro Doradczo – Usługowe BHP mgr Andrzej Dziedzic7. Firma SĘKPOL – Janusz Kowal8. Zakład Cukierniczo – Piekarniczy – Jerzy i Zygmunt Oleś. Klasyfikacja końcowa: I miejsce:Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Rutyny w Szczucinie- Jakub Łucek- Mateusz Mietelski- Dominik Węgrzyn II miejsce:Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysław Stanisława Reymonta w Brniu- Jerzy Rzeźniczuk- Arkadiusz Witek- Łukasz Kilian III miejsce:Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysław Stanisława Reymonta w Brniu• Stachura Krystian• Wątroba Tomasz• Słota Adrian IV miejsce:Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej- Marcin Siewierski- Kamil Kowal- Michał Kowal Ponadto wyłoniono najlepszych uczestników poszczególnych konkurencji.Największą wiedzą wykazał się zawodnik z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Szczucinie – Jakub Łucek. Pierwsze miejsce w konkurencji „jazda sprawnościowa motorowerem" przypadło zawodnikowi z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie – Arkadiuszowi Witkowi. Pierwsze miejsce w konkurencji „jazda sprawnościowa samochodem z talerzem Stewarta" zajął zawodnik z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu – Witek Arkadiusz.