1. Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej już za nami

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej już za nami

kategoria "szkoła podstawowa":

• 1 miejsce Aleksandra Rzemińska (Szkoła Podstawowa w Oleśnie)
  • 2 miejsce Zuzanna Marszalik (Szkoła Podstawowa w Oleśnie)
  • 3 miejsce Bartosz Szymański (Szkoła Podstawowa w Luszowicach)

kategoria "klasa VII-VIII szkoły podstawowej i gimnazja":

• 1 miejsce Bartosz Brzychczy (Szkoła Podstawowa w Oleśnie)
  • 2 miejsce Joanna Lekarczyk (Szkoła Podstawowa w Oleśnie)
  • 3 miejsce Paulina Dykas (Szkoła Podstawowa w Radgoszczy)

kategoria "szkoła ponadgimnazjalna":

• 1 miejsce Wiktoria Brzychczy (V Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie)
  • 2 miejsce Tomasz Orszulak (Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie)
  • 3 miejsce Eryk Szlosek (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)

Wszystkim uczestnikom, a szczególnie zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje!

mags

5 kwietnia 2019 roku odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Laureaci będą reprezentować Powiśle na eliminacjach wojewódzkich. Ponad 30 uczestników w trzech grupach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne zmierzyło się z pytaniami obejmującymi szeroki zakres wiedzy między innymi z profilaktyki pożarowej, pierwszej pomocy, historii pożarnictwa, działań ratowniczo - gaśniczych, czynności kontrolno-rozpoznawczych z zakresu ochrony przeciwpożarowej i działalności strażaków. Klasyfikacja końcowa w poszczególnych grupach eliminacji powiatowych jest następująca: kategoria "szkoła podstawowa": 1 miejsce Aleksandra Rzemińska (Szkoła Podstawowa w Oleśnie) 2 miejsce Zuzanna Marszalik (Szkoła Podstawowa w Oleśnie) 3 miejsce Bartosz Szymański (Szkoła Podstawowa w Luszowicach) kategoria "klasa VII-VIII szkoły podstawowej i gimnazja": 1 miejsce Bartosz Brzychczy (Szkoła Podstawowa w Oleśnie) 2 miejsce Joanna Lekarczyk (Szkoła Podstawowa w Oleśnie) 3 miejsce Paulina Dykas (Szkoła Podstawowa w Radgoszczy) kategoria "szkoła ponadgimnazjalna": 1 miejsce Wiktoria Brzychczy (V Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie) 2 miejsce Tomasz Orszulak (Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie) 3 miejsce Eryk Szlosek (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) Wzorem lat ubiegłych eliminacje odbyły się w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu. Patronat honorowy nad tym konkursem objął Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek. Zmagania powiatowe zorganizował Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej we współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Środki finansowe na nagrody dla finalistów oraz uczestników tegorocznych eliminacji konkursu przekazał Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej oraz Zarząd Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej. Wszystkim uczestnikom, a szczególnie zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje! mags W tym dniu Członkowie Zarządu Powiatu Dąbrowskiego: Andrzej Giza i Kamil Kwiatkowski przekazali w imieniu samorządu powiatowego drukarki komputerowe dla 5 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiśla.