Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. EtnoMałopolska – 3 dniowe warsztaty szkoleniowe dla przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich

EtnoMałopolska – 3 dniowe warsztaty szkoleniowe dla przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich

EtnoMałopolska – 3 dniowe warsztaty szkoleniowe dla przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich

W dniach 8 – 10 lipca 2020 roku w Szaflarach odbyły się 3 dniowe warsztaty szkoleniowe dla przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich z Województwa Małopolskiego. W projekcie realizowanym przez Instytut Rozwoju Obszarów Wiejskich z Krakowa uczestniczyli przedstawiciele z powiatu dąbrowskiego.
Przedstawiciele z Kół Gospodyń Wiejskich z Woli Żelichowskiej, Radgoszczy, Dąbrówki Gorzyckiej, Podborza, Łęki Szczucińskiej, Świdrówki, Gręboszowa, Woli Mędrzechowskiej, Smęgorzowa, Nieczajnej, Laskówki Delastowskiej wzięli udział w warsztatach przybliżających współczesną filozofię dziedzictwa i własnej tożsamości. Panie poznawały zasady mapowania i wykorzystywania lokalnych zasobów dziedzictwa oraz brały udział w warsztacie ubioru w ramach etno-szafy oraz tworzyły projekty na bazie dziedzictwa lokalnego. W spotkaniu uczestniczyli również Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, Członek Zarządu Powiatu Kamil Kwiatkowski.
Głównym celem operacji pn. „EtnoMałopolska – 3 dniowe warsztaty szkoleniowe dla przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich z Województwa Małopolskiego – stażniczek dziedzictwa kulturowego regionu” jest uświadomienie regionalne – budowanie rozwoju regionalnego opartego na lokalnym dziedzictwie i na własnej tożsamości.

Wyjazd został zorganizowany z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W dniach 8 – 10 lipca 2020 roku w Szaflarach odbyły się 3 dniowe warsztaty szkoleniowe dla przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich z Województwa Małopolskiego. W projekcie realizowanym przez Instytut Rozwoju Obszarów Wiejskich z Krakowa uczestniczyli przedstawiciele z powiatu dąbrowskiego. Przedstawiciele z Kół Gospodyń Wiejskich z Woli Żelichowskiej, Radgoszczy, Dąbrówki Gorzyckiej, Podborza, Łęki Szczucińskiej, Świdrówki, Gręboszowa, Woli Mędrzechowskiej, Smęgorzowa, Nieczajnej, Laskówki Delastowskiej wzięli udział w warsztatach przybliżających współczesną filozofię dziedzictwa i własnej tożsamości. Panie poznawały zasady mapowania i wykorzystywania lokalnych zasobów dziedzictwa oraz brały udział w warsztacie ubioru w ramach etno-szafy oraz tworzyły projekty na bazie dziedzictwa lokalnego. W spotkaniu uczestniczyli również Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, Członek Zarządu Powiatu Kamil Kwiatkowski. Głównym celem operacji pn. „EtnoMałopolska – 3 dniowe warsztaty szkoleniowe dla przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich z Województwa Małopolskiego – stażniczek dziedzictwa kulturowego regionu” jest uświadomienie regionalne – budowanie rozwoju regionalnego opartego na lokalnym dziedzictwie i na własnej tożsamości. Wyjazd został zorganizowany z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.