Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Eurobiuro w Tarnowie

Eurobiuro w Tarnowie

Eurobiuro w Tarnowie

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego - Janusz Onyszkiewicz z Unii Wolności deklaruje otwarcie swojego biura w Tarnowie już za miesiąc. Ma być ono pomocne w koordynacji stosunków UE ze wschodem, stąd jego lokalizacja. O przydzielenie mu takiej komptencji poprosił Onyszkiewicz szefa Parlamentu Europejskiego.

Tarnowskie biuro ma pełnić kilka funkcji. Przede wszystkim chodzi o zbieranie informacji o lokalnych przedsięwzięciach, które będą wymagały poparcia w Starsburgu czy w Brukseli, ale także przekazywanie danych w drugim kierunku z centrów decyzyjnych unii do wyborców.
Chodzi także o bezpośrednie reprezentowanie deputowanego. Kalendarz parlamentarny jest bowiem tak napięty, że po wakacjach pozostaje niewiele czasu na kontakt z wyborcami. Deputowany prócz Komisji Spraw Zagranicznych będzie też pracował w komisji transportu i turystyki. Ma on nadzieję, że szczególnie uczestnictwo w obradach tego drugiego gremium pomoże w realizacji istotnych dla regionu przedsięwzięć.

Źródło: Radio MAKS

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego - Janusz Onyszkiewicz z Unii Wolności deklaruje otwarcie swojego biura w Tarnowie już za miesiąc. Ma być ono pomocne w koordynacji stosunków UE ze wschodem, stąd jego lokalizacja. O przydzielenie mu takiej komptencji poprosił Onyszkiewicz szefa Parlamentu Europejskiego. Tarnowskie biuro ma pełnić kilka funkcji. Przede wszystkim chodzi o zbieranie informacji o lokalnych przedsięwzięciach, które będą wymagały poparcia w Starsburgu czy w Brukseli, ale także przekazywanie danych w drugim kierunku z centrów decyzyjnych unii do wyborców.Chodzi także o bezpośrednie reprezentowanie deputowanego. Kalendarz parlamentarny jest bowiem tak napięty, że po wakacjach pozostaje niewiele czasu na kontakt z wyborcami. Deputowany prócz Komisji Spraw Zagranicznych będzie też pracował w komisji transportu i turystyki. Ma on nadzieję, że szczególnie uczestnictwo w obradach tego drugiego gremium pomoże w realizacji istotnych dla regionu przedsięwzięć. Źródło: Radio MAKS