Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Eurodebata w "Pasażu"

Eurodebata w "Pasażu"

W najbliższy poniedziałek 7 czerwca o godzinie 17.00 w (dolnej) sali bankietowo-konferencyjnej restauracji "Pasaż" w Tarnowie rozpocznie się debata kandydatów do Parlamentu Europejskiego, którzy pochodzą z regionu tarnowskiego. Na listach dziewięciu ugrupowań walczących o mandaty europarlamentarne naliczyliśmy jedenaście takich kandydatur. Chcemy je wszystkie zaprezentować mieszkańcom "na żywo", zapytać pretendentów o zamierzenia a także zastanowić się wspólnie z nimi, czy region tarnowski powinien mieć "swojego człowieka" w Brukseli/Strasburgu. Zapraszamy wszystkich inTARnautów! Wstęp wolny.

Spotkanie współorganizuje Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych - Stowarzyszenie EUROPA NASZ DOM. Prezes Stowarzyszenia Pan Krzysztof Masiuk poprowadzi razem z nami całość debaty.
Będzie ona uwieńczeniem cyklu, który przeprowadzamy właśnie na naszych stronach. Jej ideą jest promocja "tarnowskich" kandydatur, ich bezpośrednie porównanie a także umożliwienie wyborcom spotkania z lokalnymi kandydatami w jednym miejscu i czasie.
Mamy nadzieję, że choć trochę zwiększymy w ten sposób zainteresowanie wyborców zarówno samym głosowaniem, jak i instytucją Parlamentu Europejskiego. Postaramy się także ukazać potencjał wynikający z akcesji i wyborów do PE - zagrożenia i szanse dla naszego regionu. Podejmiemy m.in. próbę określenia pożądanego wzoru relacji, jaki powinien dominować na linii Tarnów - Bruksela i vice versa.

Do udziału w debacie zaprosiliśmy m.in. następujące osoby :

Urszula Gacek (Platforma Obywatelska)
Katarzyna Rosińska (Socjaldemokracja Polska)
Zbigniew Martyka (Liga Polskich Rodzin)
Wacław Prażuch (Prawo i Sprawiedliwość)
Krzysztof Bazuła (Sojusz Lewicy Demokratycznej)
Marek Babuśka (Ogólnopolski Komitet Obywatelski „OKO")
Wiesław Gwizd (Ogólnopolski Komitet Obywatelski „OKO")
Tomasz Zieliński (Unia Wolności)
Wojciech Popiela (Unia Polityki Realnej)
Artur Janik (Socjaldemokracja Polska)
Andrzej Sztorc (Polskie Stronnictwo Ludowe)
Miło nam donieść, że prawie wszyscy wyżej wymienieni kandydaci potwierdzili nam już swoją obecność podczas debaty. Swój udział zapowiadają również władze samorządowe i parlamentarzyści.

Istnieje szansa, że debata będzie swoistym punktem kulminacyjnym niemrawo toczącej się a historycznej przecież (pierwszej !) kampanii przedwyborczej do PE w Tarnowie. Stąd zaproszenie kierowane również do poszczególnych sztabów wyborczych. Dajemy im możliwość kolportowania materiałów informacyjnych o kandydatach przed lokalem i możliwość bezpośredniej rozmowy z wyborcami - publicznością spotkania. Już od godziny 16.30 można będzie w Pasażu Tertila rozmawiać z reprezentantami sztabów wyborczych kandydatów.

Wciąż czekamy na Wasze inTARnetowe pytania pod adresem kandydatów do PE. Większość z nich wykorzystujemy od kilku dni podczas i-paneli z wylosowanami parami pretendentów do europarlamentu, ale ppozostałe zamierzamy wykorzystać w trakcue debaty. Na którą wszystkich was już dzisiej serdecznie zapraszamy.

Źródło: inTARnet.pl

W najbliższy poniedziałek 7 czerwca o godzinie 17.00 w (dolnej) sali bankietowo-konferencyjnej restauracji "Pasaż" w Tarnowie rozpocznie się debata kandydatów do Parlamentu Europejskiego, którzy pochodzą z regionu tarnowskiego. Na listach dziewięciu ugrupowań walczących o mandaty europarlamentarne naliczyliśmy jedenaście takich kandydatur. Chcemy je wszystkie zaprezentować mieszkańcom "na żywo", zapytać pretendentów o zamierzenia a także zastanowić się wspólnie z nimi, czy region tarnowski powinien mieć "swojego człowieka" w Brukseli/Strasburgu. Zapraszamy wszystkich inTARnautów! Wstęp wolny. Spotkanie współorganizuje Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych - Stowarzyszenie EUROPA NASZ DOM. Prezes Stowarzyszenia Pan Krzysztof Masiuk poprowadzi razem z nami całość debaty.Będzie ona uwieńczeniem cyklu, który przeprowadzamy właśnie na naszych stronach. Jej ideą jest promocja "tarnowskich" kandydatur, ich bezpośrednie porównanie a także umożliwienie wyborcom spotkania z lokalnymi kandydatami w jednym miejscu i czasie.Mamy nadzieję, że choć trochę zwiększymy w ten sposób zainteresowanie wyborców zarówno samym głosowaniem, jak i instytucją Parlamentu Europejskiego. Postaramy się także ukazać potencjał wynikający z akcesji i wyborów do PE - zagrożenia i szanse dla naszego regionu. Podejmiemy m.in. próbę określenia pożądanego wzoru relacji, jaki powinien dominować na linii Tarnów - Bruksela i vice versa. Do udziału w debacie zaprosiliśmy m.in. następujące osoby : Urszula Gacek (Platforma Obywatelska)Katarzyna Rosińska (Socjaldemokracja Polska)Zbigniew Martyka (Liga Polskich Rodzin)Wacław Prażuch (Prawo i Sprawiedliwość)Krzysztof Bazuła (Sojusz Lewicy Demokratycznej)Marek Babuśka (Ogólnopolski Komitet Obywatelski „OKO")Wiesław Gwizd (Ogólnopolski Komitet Obywatelski „OKO")Tomasz Zieliński (Unia Wolności)Wojciech Popiela (Unia Polityki Realnej)Artur Janik (Socjaldemokracja Polska)Andrzej Sztorc (Polskie Stronnictwo Ludowe)Miło nam donieść, że prawie wszyscy wyżej wymienieni kandydaci potwierdzili nam już swoją obecność podczas debaty. Swój udział zapowiadają również władze samorządowe i parlamentarzyści. Istnieje szansa, że debata będzie swoistym punktem kulminacyjnym niemrawo toczącej się a historycznej przecież (pierwszej !) kampanii przedwyborczej do PE w Tarnowie. Stąd zaproszenie kierowane również do poszczególnych sztabów wyborczych. Dajemy im możliwość kolportowania materiałów informacyjnych o kandydatach przed lokalem i możliwość bezpośredniej rozmowy z wyborcami - publicznością spotkania. Już od godziny 16.30 można będzie w Pasażu Tertila rozmawiać z reprezentantami sztabów wyborczych kandydatów. Wciąż czekamy na Wasze inTARnetowe pytania pod adresem kandydatów do PE. Większość z nich wykorzystujemy od kilku dni podczas i-paneli z wylosowanami parami pretendentów do europarlamentu, ale ppozostałe zamierzamy wykorzystać w trakcue debaty. Na którą wszystkich was już dzisiej serdecznie zapraszamy. Źródło: inTARnet.pl