Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Eurodesk w Tarnowie

Eurodesk w Tarnowie

Eurodesk w Tarnowie

Od lipca 2004 r. w Regionalnym Centrum Informacji Europejskiej w Tarnowie działa Regionalny Punkt "Eurodesku". Eurodesk to europejska sieć informacyjna dla młodzieży i osób pracujących z młodzieżą. Funkcjonuje w 28 państwach. Za pośrednictwem konsultantów, którzy mają dostęp do potężnej bazy danych i stały kontakt z 550 Regionalnymi Punktami Eurodesku w całej Europie, można uzyskać informację z zakresu szerokopojętej informacji europejskiej dla młodzieży.

Można dowiedzieć się m.in. jak można znaleźć tani nocleg, gdzie szukać pomocy chcąc podjąć studia bądź praktykę poza granicami państwa, znaleźć partnerów do projektu.

W punkcie Eurodesku można otrzymać broszury o pracy w krajach UE i EFTA oraz o możliwości studiowania. Publikacja zatytułowana „Na biało, czyli jak legalnie pracować w Europie" w przystępny i praktyczny sposób opisuje to, co powinien wiedzieć każdy młody człowiek zainteresowany pracą w innym kraju europejskim. Opracowanie „Studiowanie to wyzwanie, czyli jak zdobyć indeks w Europie", oprócz ogólnych zasad ubiegania się o indeks, zawiera adresy stron internetowych, na których każdy może znaleźć szczegółowe informacje.
Więcej informacji na temat Eurodesku znajdziecie na stronie : www.eurodesk.pl

Źródło: inTARnet.pl

Od lipca 2004 r. w Regionalnym Centrum Informacji Europejskiej w Tarnowie działa Regionalny Punkt "Eurodesku". Eurodesk to europejska sieć informacyjna dla młodzieży i osób pracujących z młodzieżą. Funkcjonuje w 28 państwach. Za pośrednictwem konsultantów, którzy mają dostęp do potężnej bazy danych i stały kontakt z 550 Regionalnymi Punktami Eurodesku w całej Europie, można uzyskać informację z zakresu szerokopojętej informacji europejskiej dla młodzieży. Można dowiedzieć się m.in. jak można znaleźć tani nocleg, gdzie szukać pomocy chcąc podjąć studia bądź praktykę poza granicami państwa, znaleźć partnerów do projektu. W punkcie Eurodesku można otrzymać broszury o pracy w krajach UE i EFTA oraz o możliwości studiowania. Publikacja zatytułowana „Na biało, czyli jak legalnie pracować w Europie" w przystępny i praktyczny sposób opisuje to, co powinien wiedzieć każdy młody człowiek zainteresowany pracą w innym kraju europejskim. Opracowanie „Studiowanie to wyzwanie, czyli jak zdobyć indeks w Europie", oprócz ogólnych zasad ubiegania się o indeks, zawiera adresy stron internetowych, na których każdy może znaleźć szczegółowe informacje.Więcej informacji na temat Eurodesku znajdziecie na stronie : www.eurodesk.pl Źródło: inTARnet.pl