Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Europejski Kongres Sportu i Turystyki

Europejski Kongres Sportu i Turystyki

Europejski Kongres Sportu i Turystyki

W dniach 18-20 października 2022 roku w stolic Tatr odbył się I Europejski Kongres Sportu i Turystyki, który zgromadził setki działaczy, trenerów i przedstawicieli środowisk sportu, turystyki, biznesu, a także samorządowców. Swoją obecnością zaszczycił Prezydent RP Andrzej Duda, który objął patronat honorowy nad tym wydarzeniem. Gospodarzami kongresu byli Minister Sportu oraz Turystyki Kamil Bortniczuk i Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski. Z ramienia samorządu Powiatu Dąbrowskiego uczestniczył w nim Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek.

Odbyło się kilkadziesiąt bloków tematycznych z udziałem ponad 200 prelegentów. Jednym z tematów była rola samorządów w finansowaniu sportu, skuteczne metody jego upowszechniania, a także to, jak obecnie samorządy wspierają rozwój sportu na poziomie lokalnym. Tematem był również projekt edukacyjny „Sportowe Talenty” i przyszłoroczne igrzyska. Rozmawiano o roli samorządów terytorialnych w rozwoju turystyki i wyzwaniach, jakie stoją przed nimi w najbliższej przyszłości oraz kształtowaniu produktów turystycznych i współpracy z branżą turystyczną.

Zaprezentowano dyscypliny sportowe Igrzysk Europejskich 2023 Kraków – Małopolska. Bez wątpienia będzie to największa impreza sportowa na świecie w przyszłym roku, która jest sporym wyzwaniem, ale też szansą promocji walorów turystycznych województwa małopolskiego na arenie międzynarodowej. Będzie to 12 dni sportowej rywalizacji na obiektach w Krakowie, Krynicy Zdrój, Tarnowie i Zakopanem.

Nie zabrakło tematów dla kibiców piłkarskich. W panelu „Kierunek Katar” odbyła się prezentacja Kadry Narodowej w Piłce Nożnej na Mistrzostwa Świata w Katarze 2022. Selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz ogłosił 47 – osobową kadrę na mundial. 10 listopada spośród zgłoszonych wybierze 26 zawodników, którzy ostatecznie polecą do Kataru.

Wręczono również „Małopolski Laur Sportu” 13 sportowcom, złotym srebrnym i brązowym medalistom rangi mistrzostw europejskich i świata. W gronie laureatów znalazła się mieszkanka powiatu dąbrowskiego Joanna Mazur, rekordzistka Europy w biegu na dystansie 1500 m w kat T11.

Serdecznie gratulujemy Pani Joannie za osiągnięcia sportowe
oraz promocję powiatu dąbrowskiego na arenie międzynarodowej!

W dniach 18-20 października 2022 roku w stolic Tatr odbył się I Europejski Kongres Sportu i Turystyki, który zgromadził setki działaczy, trenerów i przedstawicieli środowisk sportu, turystyki, biznesu, a także samorządowców. Swoją obecnością zaszczycił Prezydent RP Andrzej Duda, który objął patronat honorowy nad tym wydarzeniem. Gospodarzami kongresu byli Minister Sportu oraz Turystyki Kamil Bortniczuk i Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski. Z ramienia samorządu Powiatu Dąbrowskiego uczestniczył w nim Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek. Odbyło się kilkadziesiąt bloków tematycznych z udziałem ponad 200 prelegentów. Jednym z tematów była rola samorządów w finansowaniu sportu, skuteczne metody jego upowszechniania, a także to, jak obecnie samorządy wspierają rozwój sportu na poziomie lokalnym. Tematem był również projekt edukacyjny „Sportowe Talenty” i przyszłoroczne igrzyska. Rozmawiano o roli samorządów terytorialnych w rozwoju turystyki i wyzwaniach, jakie stoją przed nimi w najbliższej przyszłości oraz kształtowaniu produktów turystycznych i współpracy z branżą turystyczną. Zaprezentowano dyscypliny sportowe Igrzysk Europejskich 2023 Kraków – Małopolska. Bez wątpienia będzie to największa impreza sportowa na świecie w przyszłym roku, która jest sporym wyzwaniem, ale też szansą promocji walorów turystycznych województwa małopolskiego na arenie międzynarodowej. Będzie to 12 dni sportowej rywalizacji na obiektach w Krakowie, Krynicy Zdrój, Tarnowie i Zakopanem. Nie zabrakło tematów dla kibiców piłkarskich. W panelu „Kierunek Katar” odbyła się prezentacja Kadry Narodowej w Piłce Nożnej na Mistrzostwa Świata w Katarze 2022. Selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz ogłosił 47 – osobową kadrę na mundial. 10 listopada spośród zgłoszonych wybierze 26 zawodników, którzy ostatecznie polecą do Kataru. Wręczono również „Małopolski Laur Sportu” 13 sportowcom, złotym srebrnym i brązowym medalistom rangi mistrzostw europejskich i świata. W gronie laureatów znalazła się mieszkanka powiatu dąbrowskiego Joanna Mazur, rekordzistka Europy w biegu na dystansie 1500 m w kat T11. Serdecznie gratulujemy Pani Joannie za osiągnięcia sportowe oraz promocję powiatu dąbrowskiego na arenie międzynarodowej!