Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Eurowybory w regionie : LPR na czele !

Eurowybory w regionie : LPR na czele !

Rejonowy Komisarz Wyborczy na terenie byłego województwa tarnowskiego poinformował o wynikach lokalnego wycinka wyborów do Parlamentu Europejskiego. W regionie tarnowskim zwyciężyła Liga Polskich Rodzin, którą poparło ponad 26 tysięcy osób czyli około 28,8% uprawnionych. Ogólnopolska triumfatorka - PO zajęła w regionie drugą pozycję (18,9%), trzecim ugrupowaniem okazał się PiS (15,9%) a czwartym Samoobrona (9,9%). 8,5 % poparcia otrzymała lista PSL. Próg 5 % pokonała jeszcze tylko - nieznacznie - koalicja SLD-UP (5,2%). Frekwencja była nieco wyższa niż w kraju - 22 %.

Pod kreską w regionie tarnowskim znalazła się, wracajaca do głównego nurtu politycznego, Unia Wolności, na którą oddano 4,7% głosów. Unia Polityki Realnej i Socjaldemokracja Polska uplasowały się ex-quo na miejscu ósmym z dwu procentowym poparciem.
Frekwencja w regionie tarnowskim wyniosła około 22 % ale co ciekawe aż 2722 głosy były nieważne. Ze wstępnych sondaży wynikało, że inny był zwycięzca wyborów w samym Tarnowie (wstępne wyliczenia wskazywały na wygraną Platformy Obywatelskiej). Zdecydowanym zwycięzcą LPR okazała się w pozostałej części regionu, głównie na wsi.
Pobieżna lektura protokołów komisji obwodowych, które przeczytać można na drzwiach ich wczorajszych siedzib wskazuje też na to, że Tarnowianie często popierali znanych im tarnowskich kandydatów. Ale w samym Tarnowie najwięcej głosów zdobył poseł Adam Bielan – lider listy PIS-u – otrzymał ponad 3.300 głosów. Drugie miejsce zajęła Urszula Gacek z Platformy Obywatelskiej, która o 100 głosów wyprzedziła lidera swojej listy - Bogdana Klicha (U. Gacek otrzymała blisko 2.800 głosów). W regionie bardzo dobrym wynikiem może się pochwalić Zbigniew Martyka z LPR. Tarnowscy kandydaci nie mają jednak zbyt wielkiej szansy na otrzymanie chociaż jednego mandatu. O tym kto je uzyska przekonamy się najprawdopodobniej jutro – tak wynika z zapowiedzi Państwowej Komisji Wyborczej. Małopolsko – świętokrzyski okręg wyborczy może liczyć na 6 do 8 mandatów.

Źródło: INTARNET/MAKS/RDN

Rejonowy Komisarz Wyborczy na terenie byłego województwa tarnowskiego poinformował o wynikach lokalnego wycinka wyborów do Parlamentu Europejskiego. W regionie tarnowskim zwyciężyła Liga Polskich Rodzin, którą poparło ponad 26 tysięcy osób czyli około 28,8% uprawnionych. Ogólnopolska triumfatorka - PO zajęła w regionie drugą pozycję (18,9%), trzecim ugrupowaniem okazał się PiS (15,9%) a czwartym Samoobrona (9,9%). 8,5 % poparcia otrzymała lista PSL. Próg 5 % pokonała jeszcze tylko - nieznacznie - koalicja SLD-UP (5,2%). Frekwencja była nieco wyższa niż w kraju - 22 %. Pod kreską w regionie tarnowskim znalazła się, wracajaca do głównego nurtu politycznego, Unia Wolności, na którą oddano 4,7% głosów. Unia Polityki Realnej i Socjaldemokracja Polska uplasowały się ex-quo na miejscu ósmym z dwu procentowym poparciem.Frekwencja w regionie tarnowskim wyniosła około 22 % ale co ciekawe aż 2722 głosy były nieważne. Ze wstępnych sondaży wynikało, że inny był zwycięzca wyborów w samym Tarnowie (wstępne wyliczenia wskazywały na wygraną Platformy Obywatelskiej). Zdecydowanym zwycięzcą LPR okazała się w pozostałej części regionu, głównie na wsi.Pobieżna lektura protokołów komisji obwodowych, które przeczytać można na drzwiach ich wczorajszych siedzib wskazuje też na to, że Tarnowianie często popierali znanych im tarnowskich kandydatów. Ale w samym Tarnowie najwięcej głosów zdobył poseł Adam Bielan – lider listy PIS-u – otrzymał ponad 3.300 głosów. Drugie miejsce zajęła Urszula Gacek z Platformy Obywatelskiej, która o 100 głosów wyprzedziła lidera swojej listy - Bogdana Klicha (U. Gacek otrzymała blisko 2.800 głosów). W regionie bardzo dobrym wynikiem może się pochwalić Zbigniew Martyka z LPR. Tarnowscy kandydaci nie mają jednak zbyt wielkiej szansy na otrzymanie chociaż jednego mandatu. O tym kto je uzyska przekonamy się najprawdopodobniej jutro – tak wynika z zapowiedzi Państwowej Komisji Wyborczej. Małopolsko – świętokrzyski okręg wyborczy może liczyć na 6 do 8 mandatów. Źródło: INTARNET/MAKS/RDN