Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Familijne spotkanie w „Małej Ojczyźnie" po raz 19

Familijne spotkanie w „Małej Ojczyźnie" po raz 19

Familijne spotkanie w „Małej Ojczyźnie

Niezmiennie od kilkunastu lat mieszkańcy Bieniaszowic wraz ze społecznością gminy Gręboszów oraz licznie przybyłymi na uroczystość gośćmi spotykają się przy figurze Serca Jezusowego, fundacji Franciszka i Marii Kosiniaków, na wspólnej modlitwie.

Te plenerowe spotkania familijne już na stałe wpisały się do kalendarza wydarzeń gminy Gręboszów i powiatu dąbrowskiego. Ta wspaniała tradycja, wyrastająca z chrześcijańskich korzeni wspólnotowych spotkań modlitewnych, jest kontynuacją, a zarazem wypełnieniem zamysłu twórców.

Tak było również w tym roku. W niedzielne popołudnie, 25 czerwca 2017 roku, już po raz 19 odbyło się familijne spotkanie w Bieniaszowicach, cieszące się niezmiennie dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej. Nie zabrakło na nim przedstawicieli naszego samorzadu powiatowego.

files/aktualnosci/2017/06_Czerwiec/30_Familijne_spotkanie_w_Malej_Ojczyznie_po_raz_19/11aa.jpg

W spotkaniu wzięli udział m. in: dr Andrzej Kosiniak - Kamysz dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie, Władysław Kosiniak-Kamysz poseł na Sejm RP, przedstawiciele władz samorządowych, wśród których znaleźli się m. in.: Jacek Krupa marszałek Województwa Małopolskiego, Wojciech Kozak wicemarszałek, Bolesław Łączyński radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, burmistrzowie i wójtowie gmin z terenu Powiśla Dąbrowskiego, społeczność lokalna i zaproszeni goście.

Na spotkanie przybyli równiez  przedstawiciele samorządu powiatowego: Barbara Pobiegło przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego oraz wiceprzewodniczący: Bogdan Bigos i Józef Misiaszek. Wzorem lat ubiegłych, nie zabrakło pocztów sztandarowych jednostek OSP i Polskiego Stronnictwa Ludowego, a uroczystość uświetniła orkiestra dęta „Sygnał" z Zielenic z powiatu proszowickiego.

files/aktualnosci/2017/06_Czerwiec/30_Familijne_spotkanie_w_Malej_Ojczyznie_po_raz_19/10a.jpg

Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się mszą świętą polową w intencji fundatorów figury – Franciszka i Marii Kosiniaków i mieszkańców Bieniaszowic. Eucharystii przewodniczył ks. Józef Ciejka proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Siedliszowicach, a okolicznościową homilię wygłosił o. Stanisław Wysocki kapelan w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Dietla w Krakowie.

files/aktualnosci/2017/06_Czerwiec/30_Familijne_spotkanie_w_Malej_Ojczyznie_po_raz_19/5bb.jpg

Po zakończeniu mszy św. w imieniu organizatorów głos zabrał dr Andrzej Kosiniak - Kamysz, który w swoim wystąpieniu podziękował wszystkim, którzy uczestniczyli w tej wyjątkowej uroczystości za przybycie i za modlitwę.

files/aktualnosci/2017/06_Czerwiec/30_Familijne_spotkanie_w_Malej_Ojczyznie_po_raz_19/15a.jpg

Inicjatywa modlitewnych spotkań została zapoczątkowana i jest kontynuowana przez rodzinę Kosiniaków pochodzącą z Bieniaszowic. Celem corocznych spotkań jest m.in. integracja lokalnej społeczności i wzmacnianie wspólnoty chrześcijańskiej.

GCKiCz w Gręboszowie/mags

Niezmiennie od kilkunastu lat mieszkańcy Bieniaszowic wraz ze społecznością gminy Gręboszów oraz licznie przybyłymi na uroczystość gośćmi spotykają się przy figurze Serca Jezusowego, fundacji Franciszka i Marii Kosiniaków, na wspólnej modlitwie. Te plenerowe spotkania familijne już na stałe wpisały się do kalendarza wydarzeń gminy Gręboszów i powiatu dąbrowskiego. Ta wspaniała tradycja, wyrastająca z chrześcijańskich korzeni wspólnotowych spotkań modlitewnych, jest kontynuacją, a zarazem wypełnieniem zamysłu twórców. Tak było również w tym roku. W niedzielne popołudnie, 25 czerwca 2017 roku, już po raz 19 odbyło się familijne spotkanie w Bieniaszowicach, cieszące się niezmiennie dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej. Nie zabrakło na nim przedstawicieli naszego samorzadu powiatowego. W spotkaniu wzięli udział m. in: dr Andrzej Kosiniak - Kamysz dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie, Władysław Kosiniak-Kamysz poseł na Sejm RP, przedstawiciele władz samorządowych, wśród których znaleźli się m. in.: Jacek Krupa marszałek Województwa Małopolskiego, Wojciech Kozak wicemarszałek, Bolesław Łączyński radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, burmistrzowie i wójtowie gmin z terenu Powiśla Dąbrowskiego, społeczność lokalna i zaproszeni goście. Na spotkanie przybyli równiez  przedstawiciele samorządu powiatowego: Barbara Pobiegło przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego oraz wiceprzewodniczący: Bogdan Bigos i Józef Misiaszek. Wzorem lat ubiegłych, nie zabrakło pocztów sztandarowych jednostek OSP i Polskiego Stronnictwa Ludowego, a uroczystość uświetniła orkiestra dęta „Sygnał" z Zielenic z powiatu proszowickiego. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się mszą świętą polową w intencji fundatorów figury – Franciszka i Marii Kosiniaków i mieszkańców Bieniaszowic. Eucharystii przewodniczył ks. Józef Ciejka proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Siedliszowicach, a okolicznościową homilię wygłosił o. Stanisław Wysocki kapelan w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Dietla w Krakowie. Po zakończeniu mszy św. w imieniu organizatorów głos zabrał dr Andrzej Kosiniak - Kamysz, który w swoim wystąpieniu podziękował wszystkim, którzy uczestniczyli w tej wyjątkowej uroczystości za przybycie i za modlitwę. Inicjatywa modlitewnych spotkań została zapoczątkowana i jest kontynuowana przez rodzinę Kosiniaków pochodzącą z Bieniaszowic. Celem corocznych spotkań jest m.in. integracja lokalnej społeczności i wzmacnianie wspólnoty chrześcijańskiej. GCKiCz w Gręboszowie/mags