1. Festiwal Tarnowianie zwieńczony wyjątkowym koncertem Muzyki filmowej w wykonaniu Orkiestry Crushed Sounds BigBand

Festiwal Tarnowianie zwieńczony wyjątkowym koncertem  Muzyki filmowej w wykonaniu Orkiestry Crushed Sounds BigBand

W wydarzeniu tym uczestniczył Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek.

11 września 2022 roku w Centrum Sztuki Mościce odbył się Koncert Muzyki filmowej w wykonaniu niepowtarzalnej Orkiestry Crushed Sounds BigBand, podczas którego zabrzmiały muzyczne hity z najbardziej kasowych filmów ostatnich lat, takich jak: Gladiator, Piękna i Bestia, Mój Brat Niedźwiedź, Stawka większa niż życie. Artyści zagrali  w powiększonym składzie jako Wielka Orkiestra Symfoniczna. Było to niezwykle widowisko muzyczne, które zwieńczyło tegoroczny festiwal „Tarnowianie”, który rozpoczął się 8 września 2022 roku. W wydarzeniu tym uczestniczył Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek. Warto wspomnieć, że repertuar orkiestry jest bardzo szeroki. Muzycy oprócz utworów muzyki filmowej, które stanowią jej podstawowy aspekt działalności, wykonują także utwory muzyki klasycznej, rozrywkowej oraz sakralnej. Orkiestra powstała w 2015 r. w Porąbce Uszewskiej i obecnie składa się z blisko 40 uczniów i absolwentów szkół muzycznych - pasjonatów muzyki filmowej i rozrywkowej, a jej założycielem, kompozytorem i dyrygentem jest Dariusz Swoszowski. Zadebiutowała oficjalnie pod nazwą Crushed Sounds Big Band 30 kwietnia 2016 roku wykonując 1. Koncert Muzyki Filmowej, a od października 2017 roku działa w ramach Stowarzyszenia Muzykalni. Młodzi muzycy, realizując swoją pasję i doskonaląc umiejętności bardzo chętnie współpracują z różnymi instytucjami kultury, realizują wspólnie wiele inicjatyw artystycznych, trafiając tym samym do coraz szerszego grona odbiorców. Orkiestra realizuje każdego roku cykl koncertów o tematyce rozrywkowej, patriotycznej i świątecznej. Występowała już na scenie Krakowskiej Filharmonii, w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, w tarnowskiej katedrze oraz w paryskim Disneylandzie – a także na wielu lokalnych scenach prezentując swoje umiejętności i pasje muzyczne. Festiwal Tarnowianie wypełniony był spotkaniami, rozmowami i inicjatywami, które łączyły ze sobą różne dyscypliny naukowe, dziedziny sztuki, aktywności i osobowości. Zainaugurował go wernisaż wystaw I Tarnowskie Biennale Sztuki - wystawa Tarnowianie i - "Najlepsza praca roku” - wystawa pokonukrsowa uczniów Zespołu Szkół Plastycznych. Odbył się również Spektakl Teatru Polonia „Mąż i żona” wyreżyserowany przez Krystynę Jandę komedia Fredry, w gwiazdorskiej obsadzie (Marcin Hycnar, Małgorzata Kożuchowska, Jędrzej Hycnar, Maria Dębska i Tomasz Drabek). Nie zabrakło również projekcji filmowych, także w plenerze. Atrakcją było również Studio Rocka Pawła Mazura, doświadczonego trzydziestoletnim stażem muzyka, aranżera i producenta muzycznego.